Як канал Ахметова піарить кандидата від Опоблока – міського голову Запоріжжя В. Буряка – Без Брехні
Фактчек-регіон

Як канал Ахметова піарить кандидата від Опоблока – міського голову Запоріжжя В. Буряка

Вибори до Верховної Ради України все ближче, а це означає, що піар нікому не буде зайвим. Володимир Буряк входить до першої 10-ки партії «Опозиційний блок», яка балотується на вибори 21 липня. 

Місцевий телеканал «ТВ-5» у Запоріжжі випустив сюжет про реконструкцію скверу в Заводському районі завдяки Програмі В. Буряка. Не секрет, що це канал Р. Ахметова, оскільки він володіє ПАТ «Запоріжсталь». Міський голова Запоріжжя працював на цьому комбінаті до початку депутатської кар’єри, йде до Верховної Ради від Опоблоку, тому канал пропіарив В. Буряка. Не забули і про його команду: Віктор Бусько депутат облради балотується до ВР по 75 округу (Заводський та Дніпровський райони) контролює будівництво скверу.

ТЕЗА: «Реконструкцію скверу по вулиці Лізи Чайкіної розпочали 15 квітня …Усі етапи будівництва контролює депутат облради Віктор Бусько…У межах програми Володимира Буряка з благоустрою території на першу чергу реконструкції скверу передбачено 17 млн. грн.»

ВЕРДИКТ: МАНІПУЛЯЦІЯ

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТИ

Власником каналу  є Запоріжсталь, яка входить до активів Рината Ахметова.

Мал. 1. Структура власності телеканалу «ТВ-5» (остання з оприлюднених за 2018 рік)

C:\Users\AdminPC\Desktop\1.jpg

Реконструкція скверу відбувається за «Програмою розвитку інфраструктури та комплексного благоустрою міста Запоріжжя на 2019-2021 роки», яка була прийнята на 35 сесії міської рад від 19.12.2018 року. Програма діє у рамках Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» та відповідно до ст. 91 Бюджетного кодексу України. Гроші на програму беруться з міського бюджету (мал. 2).

C:\Users\AdminPC\Desktop\2.jpg

Мал. 2. План «Програми розвитку інфраструктури та комплексного благоустрою міста Запоріжжя на 2019-2021 роки»

Програмою є міською, а не «Програмою імені В. Буряка». Це не програма з якогось іменного фонду мера чи з його особистих коштів як мецената. Ухвалювали програму депутати рішенням сесії, а не лише мер. Усього ЗА проголосувало 48 депутатів (мал. 3).

Мал. 3. Голосування про затвердження «Програми розвитку інфраструктури та комплексного благоустрою міста Запоріжжя на 2019-2021 роки»

C:\Users\AdminPC\AppData\Local\Microsoft\Windows\INetCache\Content.Word\3.jpg

Муніципальні кошти в подальшому передавалися Заводській районній адміністрації, про це свідчить паспорт бюджету на сайті адміністрації (мал. 4).

Мал. 4. Паспорт бюджетної програми місцевого бюджету КФКВК 0443 на 2019 рік

За даними сайту «Prozorro» Заводська районна адміністрація Запоріжжя укладала договори по реконструкції скверу по вул. Лізи Чайкіної від 29 серпня 2016 року на суму 17,2 млн. грн. Також за договором з «Prozorro» площа реконструкції дійсно складає близько 2,5 га землі.

Жодних інших замовників реконструкції за рахунок інших коштів немає

Отже, Ахметовський канал піарить В.Буряка, називаючи на його честь міські програми.

 

Автор: Тихий Вир

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja