“Запоріжжя не райцентр Дніпропетровщини” | Відверта БРЕХНЯ та МАНІПУЛЯЦІЯ від ВО “Батьківщина” про децентралізацію – Без Брехні
ЗапоріжжяФактчек-регіон

“Запоріжжя не райцентр Дніпропетровщини” | Відверта БРЕХНЯ та МАНІПУЛЯЦІЯ від ВО “Батьківщина” про децентралізацію

Владислав Куценко, що нещодавно очолив партію “Батьківщина” в Запорізькій області заявив, що місто хочуть зробити райцентром. Після цього з’явились борди з написом “Запоріжжя не райцентр Дніпропетровщини”, реклама в фейсбуці, а також пости на сторінках представників партії. Зокрема, у Віталія Рябцева, що є одним з кандидатів у мери. “Запорізький центр розслідувань” перевірив, чи справді місто можуть приєднати. 

 

МЕСЕДЖ: “Нищівна адміністративна реформа,  яку намагаються реалізувати  «Слуги народу» призведе до того, що Запорізька область як територіальна одиниця, зникне з мапи України.  Запоріжжя перетвориться на один з райцентрів великої Дніпропетровської області”.

ПЕРЕВІРКА 

Адміністративно територіальна реформа один з реформ децентралізації, що була розпочата в Україні, ще у 2015 році. ЇЇ головною метою є зміни, що допоможуть збільшити повноваження органів місцевого самоврядування.

В неї закладена “Концепція реформування місцевого самоврядування”, а також Закон “Про добровільне об’єднання територіальних громад”, Закон “Про утворення та ліквідацію районів”.

В рамках цих положень планують об’єднання територіальних громад, шляхом укрупнення сільських рад, а також збільшити їх повноваження і виходячи з них, на цьому рівні, це має бути більш ефективно.
В останньому, мова йде про утворення нових районів в кожній області, наприклад, в Запоріжжі утворили п’ять районів, замість двадцяти, що були до цього.

Окремо затвердження перспективного плану об’єднаних територіальних громад по всіх областях. Зокрема, і для Запорізької області.

Перераховані вище положення є основними в темі децентралізації в Україні. І не в одній з них мова не йде про об’єднання областей.

ВИСНОВОК

  • В зазначеній реформі не йде мова про те, щоб об’єднувати області.
    Зокрема, щодо реорганізації міста Запоріжжя в райцентр Дніпропетровщини. 
    Тобто це маніпуляція.

 

Авторка. Вероніка Хорольська

Матеріал підготовлено в рамках проекту “Протидія фейкам і маніпуляціям під час місцевих виборів” фактчекерами ресурсу “Запорізький Центр розслідувань”

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja