«Боротьба» за кошти відновлення – це не красномовний епітет. Часто-густо – це сумна реальність сьогодення. Бо нечесні на руку компанії намагаються використати складну ситуацію в країні та під шумок «освоїти» значні кошти і державних структур і донорів на програмах відновлення. Так, днями
Господарський суд Одеської області припинив правовідносини між управлінням дорожнього господарства Одеської міської ради та ТОВ «Автомагістраль-Південь», які підписали договір про реконструкцію шляхопроводу у Одесі за 1,61 млрд грн після повномасштабного вторгнення Росії в Україну.
Контроль відновлення
Історія питання сягає ще 2022 року. Тоді у червні управління дорожнього господарства Одеської міської ради замовило ТОВ “Автомагістраль-Південь” реконструкцію Іванівського шляхопроводу у м. Одесі за 1,61 млрд грн.
Як встановив суд, закупівля відбулася за відсутності бюджетного асигнування для проведення відкритих торгів. Зокрема, бюджет Одеської міської територіальної громади не передбачав виділення в 2022-2023 роках коштів на реконструкцію шляхопроводу.
Крім того, “Автомагістраль-Південь” не надало повну інформацію про наявність у нього матеріально-технічної бази та технологій, а отже, не підтвердило кваліфікаційну вимогу замовника.
Також не всі працівники підприємства мали необхідні знання та досвід, а дозвіл ТУ Держпраці в Одеській області на експлуатацію вантажопідільмальних кранів і машин, ліфтів, підйомників для підіймання працівників, пасажирські підвісні канатні дороги, ескалатори, та пасажирські конвеєри, колиски приводні для підіймання працівників не містив всю необхідну інформацію, зокрема, щодо кількох автокранів.
В результаті суд припинив правовідносини між управлінням дорожнього господарства Одеської міської ради та ТОВ “Автомагістраль-Південь”.
За останні чотири роки “Автомагістраль-південь” виграла підряди на 150 млрд грн. Це найбільший показник у “Прозорро”.
Слід нагадати, що це далеко не перший подібний випадок в історії даної компанії. Так громадський рух «Маніфест 42», що об’єднує бізнес проти неправомірного тиску з боку силовиків, заявив, що компанія “Автомагістраль-Південь” перекручувала факти щодо блокування її діяльності правоохоронними органами.
“Маніфест 42” заперечив заяви “Автомагістраль-Південь” після того, як поліція надала вичерпні спростування. Було встановлено, що жодних арештів на рахунки, майно чи транспортні засоби компанії не накладалося, а робота підприємства не зазнала впливу від слідчих дій.
Компанія “Автомагістраль-Південь” заявила про зупинку робіт з фортифікації на лінії фронту через дії Нацполіції. “Зупинені роботи на об’єктах критичної інфраструктури, а насамперед на об’єктах фортифікації вздовж лінії фронту, зокрема на Покровському напрямку”, – йдеться у повідомленні.
Раніше, у Нацполіції заявили, що компанію підозрюють у порушенні тендерних процедур та самовільному встановленні цін на вартість робіт у різних областях України.
Невідкладні обшуки за місцями роботи й проживання службових осіб цієї компанії були проведені після отримання оперативної інформації про те, що “документи, які свідчать про злочинну діяльність, найближчим часом можуть бути знищені”, заявили в Нацполіції.