Унікальні рішення програм Відновлення – від установок TESLA до підземних шкіл – Без Брехні
Контроль відновлення

Унікальні рішення програм Відновлення – від установок TESLA до підземних шкіл

На зважаючи на те що агресія росії проти України продовжується, як продовжуються і чи не щоденні артилерійські, авіаційні, ракетні обстріли, у країні активно і ефективно працюють сотні програм відновлення. Безумовно, у цьому сегменті дужа багато проблем – від порушення термінів і умов до неприхованих корупційних схем. В той же час, є приклади унікальних та успішних рішень, які ще вчора були за межами реальності, а сьогодні стають чи не буденністю та допомагають налагодити більш-менш адекватні умови життя, праці, навчання в умовах війни. Про приклади таких рішень в регіонах України – далі у матеріалі.

 

 Контроль віднолення 

МИКОЛАЇВСЬКА ОБЛАСТЬ

Акціонерне товариство «Миколаївобленерго» майже повністю відновило усі енергооб’єкти, які пошкодило унаслідок російських обстрілів. Завдяки цьому усіх споживачів регіону вдалося забезпечити електропостачанням. Таку інформацію поширили у Миколаївській обласній військовій адміністрації (ОВА).  .

За його інформацією, від початку повномасштабного вторгнення росії в Україну 1259 об’єктів АТ «Миколаївобленерго» отримали пошкодження. Водночас вдалося відновити 1249 об’єктів, а це 99,2% від загальної кількості ураженої інфраструктури підприємства.

Відновити об’єкти вдалося завдяки співпраці з міжнародними донорами та державою.

 

ПОЛТАВСЬКА ОБЛАСТЬ

У Лубенській громаді, що на Полтавщині, встановили енергетичні системи «TESLA», які забезпечуватимуть роботу апаратів для гемодіалізу під час відключень електроенергії. Завдяки ним медобладнання може до 10 годин працювати автономно,  повідомили у Полтавській обласній лікарні імені Скліфосовського.

П’ять комплектів обладнання встановили у відділенні гемодіалізу №3 обласної лікарні імені Скліфосовського, яке працює в Лубнах. Вони складаються з батарейного модуля «Powerwall 2» та комутаційного модуля «Backup Gateway 2».

Пристрої забезпечуватимуть функціонування восьми німецьких машин для гемодіалізу «Dialog+», станції для очистки води та освітлення палат на випадок відключень електроенергії.

Обладнання лікарня отримала навесні 2024-го року. Його передали в рамках проєкту «Power for Health» від американської благодійної організації «Direct Relief».

 

ЗАПОРІЗЬКА ОБЛАСТЬ

У Запорізькій області планують відкрити іще одну «підземну школу». Її зводять у Вознесенівському районі обласного центру. Простір дозволить проводити уроки наживо. Такі дані булиоприлюдненіначальником Запорізької обласної військової адміністрації (ОВА) Іваном Федоровим.

«Підземна школа» у Вознесенівському районі Запоріжжя є протирадіаційним укриттям. Воно має стіни товщиною до 80 сантиметрів, аварійні виходи, ліфти та систему димовиведення. Пів сотні будівельників завершують роботи. У просторі зможуть навчатися до 1000 дітей у дві зміни.

Нагадаємо, що першу «підземну школу» відкрили для учнів запорізької школи №88 14 грудня 2024-го року. У дві зміни у просторі там теж мають можливість навчатися до 1000 дітей. Школу побудували на глибині 7 метрів. Над шкільним поверхом – монолітна залізобетонна плита товщиною в 60 сантиметрів та кількаметровий шар землі. Простір здатен витримати ракетний обстріл. У приміщенні облаштували класи з інтерактивними дошками та партами, які можна пристосувати під зріст дитини. Під час перерв вмикають класичну музику.

Звели школу за 6 місяців. Врахували потреби доступності. Проєкт підземного простору виготовили за гроші ЮНІСЕФ у співпраці з Міністерством освіти і науки України. Побудували школу за гроші державної субвенції та у співфінансуванні з міського бюджету. Загальна вартість проєкту – 113,9 мільйони гривень.

 

КИЇВСЬКА ОБЛАСТЬ

У чотирьох районах Київської області, за даними Київській обласній військовій адміністрації встановлюють обладнання, яке має посилити енергетичну незалежність. Нині працюють над монтажем шести когенераційних установок, які надає USAID.

Наразі працюють над встановленням шести когенераційних установок у Броварському, Білоцерківському, Фастівському та Бучанському районах. Їхня загальна потужність майже 4,33 МВт.

На місцях облаштовують майданчики, де встановлять та розпочнуть функціонувати установки. Вони будуть додатковим джерелом електроживлення та вироблятимуть тепло для житлових будинків, об’єктів соціального призначення та критичної  інфраструктури. 

Обладнання надали у рамках співпраці Агентства США з міжнародного розвитку USAID. Загалом у межах співпраці Київщина має отримати девʼять когенераційних установок різної потужності.

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja