МАНІПУЛЯЦІЯ ЗМІ про рекорд чернівчанки, у якої COVID-19 виявляли понад 7 місяців поспіль – Без Брехні
COVID-19. Правда і міфи

МАНІПУЛЯЦІЯ ЗМІ про рекорд чернівчанки, у якої COVID-19 виявляли понад 7 місяців поспіль

Днями з’явилася стаття та відеосюжет ТСН, що «чернівчанка понад 7 місяців безперервно хворіла на COVID-19 та встановила рекорд». Інші українські ЗМІ рознесли сенсаційний заголовок «українка понад сім місяців хворіла на Covid-19». Чи дійсно можливо хворіти так довго, розбираємося БезБрехні.

 

МЕСЕДЖ: «Чернівчанка понад 7 місяців безперервно хворіла на COVID-19 та встановила рекорд»

У статті та численних передруках сталася плутанина з поняттями “симптоми, хвороба та носій вірусу”.

Насправді Юлія Драпата 7 з половиною місяців була носійкою коронавірусу з позитивним тестом на Сovid-19, а не «безперервно хворіла на COVID-19», як вказано в маніпулятивному заголовку. Вона інфікувалася торік, у листопаді, симптоми хвороби в неї зникли вже за кілька тижнів. Жінка дізналася про хворобу випадково, коли зробила тест у Німеччині. Згодом у неї почалася пневмонія і було уражено 15% легень.

Відомо, що симптоми можуть виникнути через 2-14 днів після зараження вірусом. Безсимптомні хворі на Covid-19 взагалі не відчувають жодних симптомів хвороби, але все одно передають вірус іншим.

У світі траплялися випадки Covid-19, коли симптоми не зникали пів року та супроводжувалися спочатку втомою, температурою, утрудненням диханням, потім болем у грудях, гастритом, печінням при сечовипусканні, болем у попереку та у шиї, посинінням рук, висипанням.

Відомий випадок, коли чоловік хворів саме у тяжкій формі понад 14 місяців і вирішив померти, відмовившись від подальшого перебування на штучній вентиляції легень. Зрозуміло, що у нашому випадку не йдеться про 7 місяців саме хвороби з постійною пневмонією, інакше найімовірніше й так ослаблений лікуванням раку організм Юлії не витримав. Тож мова радше йде про те, що вона могла бути носієм вірусу, але не хворою.

Чи може Covid-19 залишатися після одужання в організмі та показувати позитивний результат?

Досі тривають дослідження, щоб з’ясувати, як довго коронавірус залишається живим всередині організму. Це явище називають вірусна персистенція. Людина, яка перехворіла на Covid-19 тривалий час може виділяти вірусні фрагменти хвороби, які залишилися в її тканинах, як наслідок іноді результати тестів можуть бути хибнопозитивними. Експрес-тест на антигени шукає частини вірусу та є не дуже точним, а ПЛР-тест є надзвичайно чутливим та шукає матеріал усередині Covid-19, тому може виявити присутність кількох вірусних фрагментів вірусу, які можуть залишатися в організмі ще довгий час після того, як інфекція закінчиться.

У серпні 2020 року Національний тайванський університет оприлюднив результат дослідження, в якому було вказано, що «поширення вірусу може продовжуватися навіть після клінічного одужання та при утворенні специфічних антитіл у сироватці крові. Крім того, хоча вірус SARS-CoV-2 не вдалося знайти після 18 дня появи симптомів, позитивні результати ПЛР-тестів зберігалися понад 60 днів. Невелика кількість живого вірусу, яка не може бути виявлена ​​за допомогою вірусної культури, залишалася в наявності після 18 дня перебігу хвороби і збереглася протягом більшої кількості днів.

Це означає, що заразний період Covid-19 може тривати більше одного тижня після клінічного одужання. Багато пацієнтів із Covid-19 на Тайвані також мали аналогічні результати (неопубліковані дані). Таке тривале виділення вірусу також було серед дітей без симптомів у зразках фекалій».

У жовтні 2021 року онлайн-портал наукових досліджень ScienceDirect опублікував результат дослідження, в якому стверджувалось, що стійкі вірусні інфекції виникають в результаті збігу молекулярних та імунологічних подій, які дозволяють вірусу ухилятися від імунної відповіді та регулювати, як свою власну реплікацію (щоб уникнути загибелі клітини-господаря), так і експресії гена-господаря, забезпечуючи тривале знаходження вірусу з господарем. Довгострокове виявлення SARS-CoV-2 часто зустрічається у 13-45% пацієнтів із Covid-19.

Найбільший час тривалого виявлення SARS-CoV-2 та позитивних тестів був протягом 156 днів у людини з лімфомою із клітин мантії (тип раку). Інший випадок показав позитивний результат протягом 105 днів у жінки з хронічним лімфолейкозом, у якій Covid-19 протікав безсимптомно, як і багато інфекцій SARS-CoV-2 у пацієнтів з ослабленим імунітетом. Як відомо зі статті ТСН, пані Юлія Драпата, теж хворіє на лімфому.

І буквально днями, 25 грудня 2021, вчені з Національного інституту здоров’я США (NIH) в Бетесді опублікували препринт (ще не підтверджене науковою спільнотою) дослідження тканин, що були взяті під час розтину тіл 44 пацієнтів, які померли після зараження коронавірусом. Вчені виявили, що Covid-19 може поширитися далеко за межі дихальних шляхів і був присутнім в інших органах, наприклад, у серці та мозку через 230 днів після зараження.

Хоча причина цього ефекту залишається незрозумілою, дослідники припускають, що недихальні органи можуть мати менш ефективні імунні відповіді на вірус. Важливо відзначити, що дослідження ще не пройшло експертну оцінку і стосується смертельних випадків Covid, а не людей, які зараз живуть з тривалим Covid. Це дослідження може допомогти пояснити, чому тривалий Covid може виникати навіть у людей, які мали легке або безсимптомне гостре захворювання.

.

ВИСНОВОК

  • Отже, Covid-19 у пацієнтів з ослабленим імунітетом тест може тривалий час показувати хибнопозитивний результат на коронавірус, як, наприклад, у жінки з хронічним лімфолейкозом – протягом 105 днів. Так і Юлія Драпата була носієм коронавірусу протягом 7 місяців, а не безперервно хворіла на Covid-19.

 

Авторка: Каріна Богодьорова

.

.

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja