Черговий ФЕЙК пропаганди про наміри Польщі встановити контроль над західними областями України – Без Брехні
Пропаганда-СТОПФактчек

Черговий ФЕЙК пропаганди про наміри Польщі встановити контроль над західними областями України

Одним з векторів рашистської пропаганди був і залишається – дискредитація відносин України із Західними партнерами та сусідніми з нами країнами. Під прицілом завжди була Польща, яка сьогодні є одним із ключових гравців у антипутінській коаліції та надає нам величезну військову та гуманітарну допомогу. І до війни, і вже після її початку пропагандисти вкидали в інфопростір численні фейки на тему україно-польських відносин. Цього разу поширили фальсифікований наказ про напад Польщі. Розбираємо чому це фейк і що за цим стоїть.  

 

Головне розвідувальне управління України добуло документ, із начебто наказом генерального командувача Збройних сил Польщі генерала Jaroslaw Mika про те, щоб довести до особовго складу  певних підрозділів інформацію про готовність взяти під контроль стратегічні об’єкти двох областей — Львівської та Волинської.

ГУР одразу констатувало, що це фальсифікація. Але фальсифікація зроблена з натяком на ретельність. У документі перераховуються польські військові підрозділи, які начебто будуть задіяні в операції, та «заходити» на територію України.

У документі йде мова про 6-ту повітряно-десантну бригаду імені бригадного генерала Станіслава Франтішека Сосабовського (місце дислокації – Краків). Така бригада дійсно існую у ЗС Польщі. Що цікаво, у фальсифікованому документі перераховані всі три бойові підрозділи бригади – 6, 16, 18 батальйони. Тобто, документ нас хоче запевнити, що весь склад бригади буде задіяний в операції.

Але тут є одне але! У складі бригади є ще два підрозділи – 6 батальйон управління, та 6 батальйон забезпечення. Ми розуміємо, що москальска армія воює, як орда без забезпечення і харчується тим (часто-густо – собачими консервами, бо вони їм смакують), що вкраде на окупованій території. Та і управляння – для них зайвий елемент. Є наказ – вперед і достатньо!

Проте, у сучасних західних арміях і у сучасній війні, забезпечення та управління – одні з ключових елементів успішних бойових дій.

У фальсифікованому наказі про підрозділи управління та забезпечення «забули». І це при тому, що бойова частина бригади включається в операцію повністю! Та ще наче переміщується й на територію сусідньої країни! Та ще й в умовах війни на території цієї країни! І при тому, що бойові підрозділи віддаляються від своїх місць дислокації і відповідно – баз і складів забезпечення на 300-400 км (відстань від Львова до Кракова – 330 км (16 батальйон), до Бельско-Бяла – понад 400 км (18 батальйон), до Гливиці – понад 430 км (6 батальйон). Якось дуже не логічно і неправильно з точки зору військової науки. Війська без забезпечення, взаємодії і управляння – мертві війська.

ГУР України встановили ще деякі деталі, що вказують на фальсифікат документу. Але ми розібрали саме цей елемент, який може вказувати на недостовірність наказу. І цей елемент є доступним для аналізу навіть пересічному українцю, при умові якщо трохи включити критичне мислення. А крім того – трохи поцікавитися хоча б найпростішими правилами військового устрою. Як би нам це не подобалося, але у нас йде війна, як на полі бою, так і в інформаційному просторі. І часто фейкові вкиди містять ті чи інші військові поняття та терміни. Якщо ми навчимося їх розуміти, то менше будемо попадати у лабіринти фейків і маніпуляцій.

І повертаючись до меседжу з якого ми починали матеріал – що цей вкид не перший – хочемо нагадати, що ще до війни рашистська пропаганда поширювала дезінформацію, що Польща, Угорщина, Румунія мають намір розділити між собою території Західної України. Як почалася війна, то пропагандисти неодноразово звинувачували Польщу у намірах «окупувати» український захід.

Перший закид поширився, коли у березні 2022 року польський уряд ініціював на рівні НАТО ідею введення саме польських миротворців на Захід України. Але пропозиція була відхилена.

Друга хвиля фейків від рашистів піднялася вже у квітні, напередодні військових навчань НАТО Defender Europe 2022 та Swift Response 2022, що будуть відбуватися на території Польщі та ще восьми країн Альянсу (заходи триватимуть 1 по 26 травня). http://surl.li/bxebz

Мовляв під виглядом саме навчань, готується окупація заходу нашої держави і саме польськими підрозділами. Тому напевно зараз і запустили фальсифікований наказ. Проте, ми вже чудово засвоїли, що концентрувати війська під виглядом навчань для нападу на сусідню суверенну державу – це почерк кремля!

 

 

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja