Фейк росіян про 1200 загиблих поляків на війні в Україні – Без Брехні
Пропаганда-СТОПФактчек

Фейк росіян про 1200 загиблих поляків на війні в Україні

Росіяни продовжують свою маніпулятивні закиди на теми: “ми воюємо з НАТО, українців ми б давно перемогли” та «Польща забере собі західні області».

 

Особливо часто їм ввижаються «польські найманці»: то в радіоперехопленнях вони українську чують як “польскую речь” (то вони ще нашу 128 гірсько-штурмову не чули 🙂 ) , то одразу 200 поляків (саме поляків) нібито накрили артилерійським вогнем, потім навіть відео сюжет на всіх ЗМІ показували з перестрілкою, де “вбили поляків”. Проте жодного разу ані полонених, ні загиблих не те що сотень, а бодай одного поляка росіяни так і не показали.  

Та вчора російська брехня вийшла на новий рівень. Пропагандисти склепали “аналітику” про те, що між українцями та поляками намітився розкол. В текст насмикано різних історій про «нечемних українських біженців», втомлених поляків і тому подібні приватні випадки. Але все це потрібно лише для того, щоб поміж цим вкинути основну тезу: 

ТЕЗА 1: “СМИ сообщили о потерях польских наемников на Украине. По данным изданий, речь идет о порядка 1200 человек.”

Якщо інші історії, які грають роль інформаційного шуму, займають більшу частину статті, то про «загиблих» – лише один абзацик. Зате який. В ньому в кращих традиціях російського агітпропу читачу нав’язують думку, що Польща вимагає оплати (звісно ж територіями) за прийнятих біженців, надану військову допомогу та своїх загиблих воїнів. Оцініть самі:

«По настоящему знаковым сигналом, который может свидетельствовать о том, что Варшава ждет от Киева оплату за свою дружбу против России, можно считать публикации о том, что на Украине за 10 месяцев конфликта погибло порядка 1200 поляков, а количество раненных исчисляется тысячами». 

 

⁉️Які ж це публікації свідчать про такі втрати і такі настрої Польщі? Росіяни брешуть, що: «Об этом сообщили местные и украинские СМИ». Навіть посилання на “українське ЗМІ” вставили. Щоправда веде воно насправді на російське пропагандистське видання украіна.ру, яке ще з 2014 року створює картинку «альтернативної  України».

Тобто з українськими джерелами розібралися – їх нема. А що ж там з польськими?  

Украіна.ру посилає в пошуках польських ЗМІ на свій же телеграм канал, де нібито є посилання: «Такие данные 28 ноября опубликовал телеграм-канал Украина.ру со ссылкой на польские СМИ». 

Та насправді польських ЗМІ в цьому телеграм-каналі немає. Вони лише посилаються на канал ще одного роспропагандиста Марата Баширова. А той, в своєму голослівному повідомленні про 1200 загиблих поляків, жодних джерел не наводить. Отаке трирівневе посилання росіян один на одного, а зрештою – жодних польських джерел у них нема. 

І це не дивно, адже такої інформації – про 1200 загиблих поляків – в польських ЗМІ не існує. Справжня підтверджена поважним польським ЗМІ цифра  – троє загиблих польських воїнів станом на 11 листопада. 

 

Та на цьому брехня не закінчується. Вони вигадують другий привід для невдоволення Польщі: нібито польським військовим, що служать у нас в Інтернаціональному легіоні, Київ значно зменшив фінансування: 

ТЕЗА 2: «Журналисты также пишут, что Киев урезал финансирование на выплаты наемникам. Если в феврале «солдаты фортуны» получали порядка 1200–1500 евро в день, то теперь расценки снизились на 200-500 евро».

Які ж це журналісти пишуть? Цей вкид про виплати росзмі розганяють уже п’ятий день. Посилаються на інтерв’ю в РІА.НОВОСТІ російського бойовика «Бонда». Які ж у нього докази? 

За його словами на Запорізькому напрямку воює немало польських найманців. Але цей «командир підрозділу спецназу» особисто їх не бачив. У нього з «доказів» лише слова «товаришів», «польская речь» та свідчення полонених:

 “Есть подтверждения от наших товарищей, что это представители Польши, есть радиоперехваты — там речь польская и форма, флаги. И пленные говорят об этом, и ребята, которые ходили в тыл к врагу”. 

 

Тобто цей бойовик, який з точністю до цента називає зарплату польських військових, насправді про них лише чув з переказів.

Щоб підтвердити розповіді Бонда про «польських найманців» на Запоріжжі, украіна.ру наводить слова сумнозвісного Рогова про тисячі поляків в Запоріжжі. Це той Рогов, у якого ледь не щодня ЗСУ штурмує ЗАЕС. Тобто відвертий фейкар, словами якого «підтверджують» брехню іншого брехуна. 

Висновок:

Доказів ні втрати 1200 польських військових в Україні, ані зменшення грошового утримання для них у росіян немає. Історія – суцільний фейк з метою показати «втому та недовольство Польщі», а разом з нею просунути фейк про майбутні територіальні претензії Польщі, як розплату за допомогу. Саме днями росіян поширювали фейковий лист про черговий «референдум» на Львівщині та Волині щодо приєднання до Польщі.

 

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja