СТАРІ ФЕЙКИ ПРО “БРУДНУ БОМБУ”, ЯКИМИ РОСІЯ ПРИКРИВАЄ НОВИЙ ЯДЕРНИЙ ШАНТАЖ  – Без Брехні
Пропаганда-СТОП

СТАРІ ФЕЙКИ ПРО “БРУДНУ БОМБУ”, ЯКИМИ РОСІЯ ПРИКРИВАЄ НОВИЙ ЯДЕРНИЙ ШАНТАЖ 

Нарешті озвучено справжню причину раптової «міжнародної занепокоєності» Шойгу: Росія прямо шантажує використанням тактичної ядерної зброї в Україні.

Бо вчора було не зрозуміло, про що там торочив Шойгу міністрам оборони країн Західної Європи та США. МЗС Росії навіть поширило по своїх посольствах в Африці, Індії та навіть Канаді однаковий твіт про ці незрозумілі перемовини.

Міністри “аргументам” Шойгу не повірили і випустили про це спільну заяву, суть якої проста: вигадки Росії  про брудну бомбу, яку нібито готує Україна – маячня.

 

Після цього дипломатичного провалу, Росія вирішила йти ва-банк: оприлюднити перед закордонними військовими аташе “докази” підготовки Україною чогось страшного “ядерного”. Та виглядає так, що Росія вирішила лякати одразу всім, що містить слово “ядерний” в Україні: від незбагаченої та ще не добутої уранової руди, до радіоактивних елементів у вимірювальних приладах.

Ми ще в березні пояснювали абсурдність звинувачень у “брудній бомбі”, коли минулого разу Росія пробувала просувати цю тему. Суть пояснень проста – ніхто ніколи не використовував “брудної бомби”. Брудна бомба – це міфічна зброя, грубо кажучи прив’язаний до вибухівки радіоактивний матеріал, який під час вибуху має розпилиться і заразити певну територію. Моментально велику кількість противника брудна бомба не вбиває, то ж користі для ВСУ не становить. Заражати власну територію Україні недоцільно.

Всі розрахунки її потужності та наслідків – чисто теоретичні. Жодних доказів несанкціонованого поводження з радіоактивними матеріалами чи відходами представлено Росією не було. Хоч окупанти пробували змусити робітників захопленої ЗАЕС “визнати” підготовку такої бомби. МАГАТЕ офіційно підтвердило, що порушень в поводженні чи  збагачень урану/плутонію, для використання в зброї в Україні не ведеться. 

 

Може цього разу у Росії з’явилися якісь докази? 

Ні, всі розрізнені аргументи, які на брифінгу наводить міноборони Росії, не свідчать ні про що. Як ми зауважували вище, Росія визначає все, що містить слово “ядерний” доказом підготовки чи то “брудної бомби” чи розробки ядерної зброї в Україні.

Перелічимо “аргументи” росіян, щоб показати недолугість їхньої теорії

1.Знову “підрив АЕС” 

Росіяни починають презентацію про «брудну бомбу» з брехні про те, що Україна обстрілює власну Запорізьку АЕС.  До чого тут “брудна бомба”? 

Далі російський генерал заявляє, що не такі ті будівлі блоків реакторів і міцні, як стверджують американці, підірвати їх можна.

І лякає, що в них є інші розрахунки, нібито підтверджені якимись неназваними європейськими організаціями. На екрані демонструють ці розрахунки.

На картинці наслідків невідомої аварії з епіцентром на ЗАЕС незрозуміло, чи це розрахунок для ядерного вибуху, чи хмара від підриву зовнішньою вибухівкою; від всіх шести реакторів чи одного, чи для шести разом з сховищем відпрацьованих відходів. Але зона радіоактивного ураження всієї Європи має страшний вигляд і може вразити глядачів.

Звісно ж, якщо Росія зсередини цілеспрямовано буде підривати реактори, то внаслідок звичайного вибуху може статися викид радіоактивних речовин. Від такого підготовленого вибуху може не витримати об’єкт жодного рівня захисту. Хоча будівлі енергоблоків мають такий запас міцності, що навіть від прямого влучання снаряду чи бомби в будівлю, вибуху реактора всередині не станеться. Руйнування можливі, але не ядерний вибух.

Так само як до небажаного сценарію неконтрольованого перегріву можуть призвести постійні знеструмлення станції та пошкодження Росією критичної інфраструктури охолодження реакторів. 

В будь-якому разі може йтися про неконтрольовану ядерну аварію на АЕС. Цей сценарій і російські розрахунки ніяк не доводять наявність ядерної зброї чи “брудної бомби” в України. Росіяни просто використали АЕС для створення страшної картинки.

2. “Докази” про ядерну зброю 

Як головний доказ використовують викривлену цитату Зеленського, про те, що якщо підписанти Будапештського меморандуму не зберуться, то Україна буде вважати що він не діє. І тоді ми вільні повернути собі ядерний статус”. Жодних державних актів про вихід з Будапештського меморандуму чи відновлення ядерної програми в Україні не ухвалено. Та для росіян це не важливо, є ж викривлена цитата. 

Так само вчепилися росіяни в “превентивні удари” Зеленського, коли він просив партнерів щось робити превентивно) ДО того, як росія застосує ядерну зброю по Україні. Щоб Росія і не могла застосувати її. Бо потім нас уже не буде. З цією маніпуляцією росЗМІ носилися ще кілька тижнів тому. Зеленський не просив превентивних ядерних ударів і ядерної зброї для України не просив, але для міноборони рф ця цитата – доказ виготовлення ядерної зброї в Україні.

Третій такий самий “доказ” створення ядерної зброї – уявні контакти з Британією.

“Є свідчення, що у офісу президента є контакти з представниками Великобританії з питання можливого отримання технології створення ядерної зброї”, – оголошує генерал.

Без пояснень зрозуміло, що це голослівне твердження ні про що: “контакти з питання можливого отримання технології”.

3. Росіяни стверджують, що для виробництва ядерної зброї в України є відповідна виробнича база та науковий потенціал. 

По-перше, хоч це і лестить, але не відповідає дійсності. Технологічного ланцюжка для виготовлення ядерної зброї в Україні немає.

По-друге: коли російський генерал починає перелічувати ці базу та потенціал, він говорить уже про розробку “брудної бомби”, а не виготовлення ядерної зброї. Тобто звинувачення Росії знову міняються. 

І звісно ж не витримує жодної критики сам причинно-наслідковий зв’язок, який намагаються показати окупанти:

Так, на думку росіян, Україна винна в розробці “брудної бомби”, бо в у нас є три (Запорізьку захоплену росіяни вже не рахують) АЕС, де є відпрацьоване ядерне паливо. 

А в сховищі Чорнобильської АЕС міститься уран та плутоній, які є основними зарядами ядерної зброї. Тут знову перестрибування зі звинувачення в “брудній бомбі” на виготовлення ядерної зброї. 

В наступному реченні вже згадують завод з переробки ядерних відходів “Вектор”, на якому МОЖУТЬ зберігатися відходи, які МОЖУТЬ бути використані уже в “брудній бомбі”. 

І останній “аргумент” росіян: в Україні є шахти з урановою рудою, значить вона може зробити брудну бомбу. 

4. Мотиви України для застосування “брудної бомби”

Недолугий  і “мотив”, придуманий росіянами: Україна нібито хоче підірвати “брудну бомбу”, “щоб залякати населення”. Навіщо лякати населення, яке й так живе під обстрілами російських ракет та дронів-камікадзе, окупанти не придумали. 

Неправдивий також аргумент, про те, що Україна готова заразити свою територію та населення, лише заради того, щоб запустити в світі антиросійську кампанію та  “підірвати довіру до Москви”. Більшість у світі й так проти Росії, а про довіру не йдеться. Це визнана Радою Європи держава-терорист. 

Насправді весь цей набір “доказів” про, чи то ядерну, чи “брудну” бомбу, потрібен лише для того, щоб виправдати погрозу справжнім ядерним вибухом росіян. 

Так генерал відкритим текстом каже, що вибух уявної “брудної бомби” спричинить спрацювання датчиків в Європі, як від позаштатного спрацювання російського ядерного боєприпасу малої потужності. Це класичний російський анонс наступної атаки, так звана “операція під чужим прапором”. 

А позаяк в Україні немає звідки взятися російському ядерному боєприпасу малої потужності, який повинен позаштатно спрацювати, то придумують “брудну бомбу”. 

І обіцяють вжити всіх заходів. Які це мають бути заходи, якщо загрозу, на думку росіян, становлять всі АЕС і шахти? 

 

Та ця російська тактика “ми ж попереджали, що Україна зробить ….” вже давно не діє. На доказ цього міністри оборони тих держав кому дзвонив Шойгу і видали спільну заяву, в якій зазначають, що  ніякої ядерної бомби (окрім російської) в Україні вибухнути не може. Та росіяни зі своєю маячнею не спиняються і планують звернутися в ООН.

Щоб унеможливити на офіційному рівні ці фейкові звинувачення росіян міністр Кулеба вже офіційно запросив Генсека МАГАТЕ Гроссі на перевірку всіх ядерних об’єктів в Україні – щоб той перед ООН підтвердив, що ніякі брудні чи ядерні бомби в Україні не виготовляються.

 

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja