ФЕЙК на межі фолу | ХХХ-актори, які маскуються під лікарів, «помирають» в Україні після щеплення від COVID-19 – Без Брехні
COVID-19. Правда і міфи

ФЕЙК на межі фолу | ХХХ-актори, які маскуються під лікарів, «помирають» в Україні після щеплення від COVID-19

«Шок! Молода дівчина померла від вакцинації в Чернігівській області!» В цьому кричущому, панічному реченні –  доречним буде лише слово «шок», тому що на у вірусному фото, де зображена молода дівчина, та написано: «Перша жертва вакцинації померла у Чернігівській обласній лікарні» – насправді розміщено фото американської порноакторки Пайпер Перрі. 

І це не єдине повідомлення такого плану, яке поширилося сьогодні по соцмережах. Що це жарт на межі фолу, чи фейк на межі здорового глузду? Давайте глянемо.

СПРОСТУВАННЯ

Привертає увагу, що фото з фейковим надписом – «Перша жертва вакцинації померла у Чернігівській обласній лікарні», – яке опублікував користувач Facebook Юрій Єременко, поширили вже 2.5 тисячі людей.

Як видно на фото, там вказана наче дата народженння. По великому рахунку, це чи не єдиная відносно «правдива» інформація. Як ми вже вказували, на фото зображене не мешканка Чернігівської області, а порноакторка із США Пайпер Перрі і вона дійсно народилась у 1995 році.

Після цього випадку з’явились інші, явно гумористичні фото з порноакторами, які мають неправдиві підписи про те, що це лікарі, які померли від вакцини проти коронавірусу. Для тих, хто не влови гумору – ні, це не Іван Грішненко. Це фітнес-тренер та порноактор Джонні Сінс. Доречі, його фото не раз використовували для поширення різних фейків.

Що маємо у підсумку? Так, ці повідомлення фейкові – їх зміст не відповідає дійсності.

З одного боку, ці фейки можна віднести до жартівливих – останнім часом з’явилося чимало псевдоновинних ресурсів, які вигадують новини, як то кажуть, – на «злобу дня». Проте, враховуючи достатньо низькій рівень критичного мислення у суспільстві і перенасиченість інфопростору фейковими новинами (зміст яких інколи шокує і вражає) – такі новини часто поширюються користувачами, як реальні.

З іншої сторони, жарт про смерть людини – тема достатньо цинічна. Крім того, на що ці смерті пов’язують з пандемією коронавірусу – проблемою, з якою ми живемо вже більше року. До того ж, на тлі недолугої комунікації влади із суспільством у питання вакцинації та хвилі критики і відвертої дискредитації індійської вакцини, яка завезена в Україну, такі навіть жартівливі фейки виглядають зовсім не смішно. По великому рахунку, вони теж вносять свій вклад у формування скептичного і відверто негативного ставлення до медичного продукту з Індії. Висміювання – чудовий маніпулятивний прийом.

 

Авторка: Наталія Бушквська

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja