МАНІПУЛЯЦІЯ | Ізраїль не визнає українську вакцинацію вакциною Covishield  – Без Брехні
COVID-19. Правда і міфи

МАНІПУЛЯЦІЯ | Ізраїль не визнає українську вакцинацію вакциною Covishield 

Зранку 9 березня інтернет заповнився повідомленнями: “Ізраїль не визнає українську вакцинацію вакциною Covishield”. Таку новину написав 112 канал та корреспондент. net. А на сайті аналітичного порталу Слово і діло написали, що “Ізраїль не хоче схвалювати вакцину Covishield, якою щеплюють українців”. Написали про це і російські медіа, наприклад, Lenta.ru. Чи це дійсно так? Ніт!  Ці новини маніпуляція і перекручування прямої мови посла України в Ізраїлі Євгена Корнійчука.

СПРОСТУВАННЯ

Всі сайти посилаються на етер каналу “Україна 24”, де Євген Корнійчук сказав наступне: “…Сьогодні у нас якраз йшли перемовини стосовно визнання так званих паспортів вакцинації. У нас з цим поки що проблеми, оскільки ці вакцини, які застосовуються українським урядом, вони (уряд Ізраїлю ред.) поки що не збираються схвалювати”.

Фраза “Уряд Ізраїлю поки що не збирається схвалювати вакцину Covishield” та заголовок “Ізраїль не визнає українську вакцинацію вакциною Covishield” це, як кажуть в Одесі – дві великі різниці. 

Також посольство України в Ізраїлі висловило офіційну позицію щодо цих перемовин, де підкреслюється, що наразі про жодні конкретні вакцини не йдеться.

Цитуємо:

“Коментар Посла України в Державі Ізраїль Євгена Корнійчука щодо переговорів про взаємне визнання паспортів вакцинації від COVID-19:

Посольство України в Державі Ізраїль веде активні переговори про взаємне визнання паспортів вакцинації від COVID-19. Сьогодні мова не йде про назви вакцин та їх виробників. Мова йде про діалог між двома країнами. Ці переговори вже можна назвати успішними, оскільки вони наразі активно тривають.

Ініціатором цих переговорів є ізраїльська сторона. Україна є однією з перших серед європейських країн, яка має можливість досягти реальних домовленостей. Ми можемо говорити, що в цьому зацікавлена й ізраїльська сторона в контексті забезпечення щорічного паломництва хасидів до Умані. Своєю чергою, Україна отримує можливість відкрити кордони з Ізраїлем.  Це дозволить відновити насамперед бізнес-туризм, оскільки нашій країні потрібні інвестиції, а також дозволить розвивати медичний туризм в обох напрямках.

Посольство України веде переговори в тісному узгодженні дій з Міністерством закордонних справ України та Кабінетом Міністрів України. Це наша спільна робота”.

Нагадаємо, що вакцина Covishield схвалена Всесвітньою організацією охорони здоров’я. Цю вакцину закупила не лише Україна. Уряд Канади схвалив цю вакцину та планує закупити 1 млн доз. Велика Британія 10 мільйонів. 

І головне: наразі в Ізраїлі взагалі немає механізму отримання “паспортів вакцинації”, навіть для вакцинованих Pfizer громадян інших країн.

В’їзд до Ізраїля обмежений, існують червоні та зелені зони для країн.

Наразі туристичні візи в Ізраїль видаються лише за особливих обставин.

Правила в’їзду доволі суворі та однакові для всіх країн: наявність свіжого негативного ПЛР-тесту та обов’язкова ізоляція на 14 днів при в’їзді з червоної зони, наявність страховки, що покриє лікування Covid-19. Також, наприклад, ви не можете мандрувати громадським транспортом з аеропорту, хіба взяти таксі й бути в масці та тримати вікна відчиненими. Ті, хто не може ізолюватись в домашніх умовах, повинні піти на самоізоляцію в готелі. 

Для ізраїльтян, які отримали дві дози вакцини, планується видача зелених сертифікатів, які дозволять подорожувати вільніше і не виконувати деяких вимог (окрім маски).

Проте навіть з сертифікатом є ряд обмежень:

  • сертифікати щодо щеплення видаються лише через тиждень після отримання 2 дози й лише на 6 місяців;
  • якщо ви приїжджаєте з зони, яка визначена як червона, наприклад Німеччини, ви маєте витримати 14-денний карантин (і не має значення чим там щеплюються німці);

Тобто навіть для ізраїльтян з двома вакцинами доволі суворі вимоги, отже для інших держав, під час взаємного визнання вакцинації, вони навряд чи будуть м’якіші.

ВИСНОВОК: 

  • Наразі ведуться перемовини щодо паспортів вакцинації між Україною та Ізраїлем.
  • Україна вакцинує населення вакциною Covishield, а Ізраїль – Pfizer та Moderna.  
  • За словами посла, поки що, Ізраїль не планує схвалювати вакцину Covishield.
  • При цьому не було жодного коментаря щодо ефективності чи безпеки вакцини, так само як і жодного натяку на те, що вакцинація Covishield – не визнається. 
  • Порядку визнання “паспортів вакцинації” інших держав в Ізраїлі не існує для жодних країн і вакцин.

Авторка: Наталія Бушковська

 

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja