МАНІПУЛЯЦІЯ | Pfizer заробив на вакцинах 15 мільярдів доларів – Без Брехні
COVID-19. Правда і міфи

МАНІПУЛЯЦІЯ | Pfizer заробив на вакцинах 15 мільярдів доларів

Міф про те, що вакцинація розпочата суто заради наживи “світової фарми” – доволі типовий для активістів антивакцинального руху. Проте, попри розповсюджену думку, що вакцини – це золота жила – це не так.

Наприклад, станом на 2001 рік вакцини складали лише 1,5% від глобальних фармацевтичних продажів. Але цифри ніколи не були аргументом для відомого фейкаря, хоч і адвоката, Сергія Гули. У своєму черговому відео  він бреше про шалені заробітки виробника вакцин

СПРОСТУВАННЯ:

 Гула заявляє таке:

“Дуже часто мотивом для вчинення злочину є фінансове питання.  Ми розуміємо, що наразі фінанси відіграють надзвичайно важливу роль. Коли я нещодавно прочитав один із звітів виробників однієї з медичних процедур і цей один з провідних виробників, вже заробив на відповідній процедурі 15 мільярдів доларів”.

 

Звучить дійсно вражаюче! 15 мільярдів! Зауважимо, що пан Гула почав називати вакцинацією “медичною процедурою”, а також уникає називати бренд виробника. Також він не надає посилання на якісь звіти, про які говорить.

Але пару хвилин гугління легко показують, що йдеться про Pfizer. Цифра у 15 мільярдів дійсно існує. Але тут як завжди є “але”.

Якщо ви подивитесь цю новину від Financial Times, то побачите, що Pfizer не заробив на вакцинах 15 мільярдів. Фармацевтична компанія лише очікує на дохід у 15 мільярдів. І ключовим словом тут є слово “дохід”. Річ у тім, що revenue (дохід) – це зовсім не те саме, що profit (прибуток).

Дохід – це те, з чого ще не вирахували витрати на розробку, оплату праці працівникам тощо. Достатньо почитати трохи далі заголовку на Financial Times і стане ясно, що очікуваний ПРИБУТОК становить 4 мільярди доларів США. І це ще до оплати податків. Цей прибуток буде розділений між Pfizer та BioNTech 50/50.

Ось так 15 мільярдів прибутків перетворились на 2 мільярди й це ще до сплати податків. А ще 15 мільярдів доходу звучать не так масштабно після інформації про те, що на розробку та дослідження вакцини Pfizer/BioNTech витратили 9 мільярдів доларів. 

ДЛЯ ДОВІДКИ: 

Глобальні продажі від усіх вакцин взятих разом ледь дотягують до масштабів продажу якогось одного відомого фармацевтичного продукту. Наприклад, препарату для зниження холестерину або препарату проти рефлюксної хвороби.

Ринок вакцин США у 2019 році оцінювався у $41,7 млрд і у 2024 мав би сягнути $58,4 мільярда. А ринок лише фітомедицини у 2019 році оцінили в $84.02 млрд.

І ще питання, що виробляти вигідніше – вакцини, які рятують світ, чи таблетки, які рятують романтичний вечір, адже Pfizer своєї легендарної Віагри продав у 2019 на пів мільярда доларів.  Але оскільки пандемія ще не завершилась, ми залишимо це питання відкритим.

ВИСНОВОК: 

  • Дохід в 15 мільярдів доларів дійсно очікується компанією Pfizer, проте прибутки компанії мають бути близько 4 мільярдів доларів. Цю суму компанії Pfizer та BioNTech мають розділити порівну.
  • В до пандемічні часи, фармкомпаніям набагато вигідніше займатись фітотерапією, ніж продавати вакцини.

 

Авторка: Наталія Бушковська

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja