МЕСЕДЖИ РОСПРОПАГАНДИ ВІД МЕДВЕДЧУКА, ЯКІ НЕ ТОНУТЬ: «Pfizer» тримає імунітет до шести місяців, а «Спутника V» −  до двох років – Без Брехні
COVID-19. Правда і міфи

МЕСЕДЖИ РОСПРОПАГАНДИ ВІД МЕДВЕДЧУКА, ЯКІ НЕ ТОНУТЬ: «Pfizer» тримає імунітет до шести місяців, а «Спутника V» −  до двох років

“Три кити” роспропаганди ніколи не зміняться − Віктор Медведчук завжди буде “рятівником” України, «Спутник V» “найефективніша” вакцина в світі, а українська влада провалили боротьбу з коронавірусом. Ці меседжі вже не один місяць лунають з проросійських медіа та народжують антиукраїнський настрої серед населення. Ми вже неодноразово спростовували ці теми, але їх постійне відродження в інфопросторі змушує ще раз все з’ясувати. Далі розберемо меседж Віктор Медведчук, наданий в інтерв’ю польському виданню «Rzeczpospolita».

 

МЕСЕДЖ 1: «В кінці минулого року я їздив до Москви, щоб Україна могла придбати вакцину «Спутник V». Якби влада в Києві прийняла відповідні рішення, ми вже в квітні могли б виробляти власну вакцину. У підсумку в Києві провалили боротьбу з коронавірусом, сьогодні людей помирає вже в три рази більше, ніж восени»

ВЕРДИКТ: МАНІПУЛЯЦІЯ

Дійсно за даними «Worldometers» середня кількість померлих восени 2020 року становить 105 випадків за 3 місяці, а середня кількісті померлих за березень-квітень 2021 року – 300 випадків. Але!

Інформація про те, що АТ «Біолік» готово виробляти російську вакцину з’явилася 8.12.2020 на сайті «Російського фонду прямих інвестицій», в якому було зазначено, що «Спутник V» є високоефективною (91,4%), безпечною та доступною». Медведчук в цьому зіграв не останню роль так, як саме він під час зустрічі з Путіним просив надати Україні вакцину та технологію її виробництва. Згодом Медведчук заявив, що «відмова або перешкоджання процедурі реєстрації «Спутника V» в Україні буде свідчити про злочинний намір влади позбавити українських громадян права на отримання медичної захисту від Covid-19».

За даними ВОЗ на 27 квітня 2021 року російська вакцина знаходиться на III Фазі та в даний час дослідження ще триває. Інформація про ефективність, безпечність російської вакцини та дані про I Фазу дослідження в офіційних джерелах не надані. Тому, російська вакцина ще не пройшла всіх етапів клінічних випробувань та її реєстрація, а в подальшому застосування на громадянах України є небезпечним для їх життя та здоров’я. Віктор Медведчук, як класичний роспропагандист грає роль ”рятівника” українського народу, а на ділі вміло дискредитує західні вакцини та українську владу, яка «провалили боротьбу з коронавірусом» не купуючи російську не ефективну вакцину.

Далі розберемо меседж вже забороненого, як на телебаченні, так і на YouTube проросійського медіа «112.ua», яке вже не перший раз піарить Медведчука та «Cпутник V» та паралельно дискредитують західні вакцини, заради “кращого” російського варіанта.

 

МЕСЕДЖ 2: «У «Pfizer» ефективність 95% і він тримає імунітет до шести місяців, а «Спутника V» − 91,5% та тримає імунітет до двох років. Але через владу українці кращу вакцину не отримають. «Pfizer» дуже вибагливий він вимагає близько 70 °C холоду. «Спутник V» активно здобуває все більше довіри у міжнародному суспільстві, навіть Європа зараз планую переговори з Росією щодо можливості закупити вакцину»

ВЕРДИКТ: МАНІПУЛЯЦІЯ / НЕПРАВДА

По-перше. На офіційній сторінці Pfizer ще 19.02.2021 було вказано, що «вакцина Pfizer повинна зберігатися в надхолодній морозилці при температурі від  80 °C до 60 °C. Вакцини поставляються в спеціально розробленому термоконтейнерах, які можна використовувати в якості тимчасового зберігання в цілому до 30 днів». Але температура зберігання згодом змінилася, тому зараз Україні не потрібно закуповувати спеціальні морозильні камери для транспортування препаратів.

У Pfizer ще 28 березня 2021 року інформували, що «Європейське агентство з лікарських засобів (ЄАЛЗ) схвалило нову температуру для Pfizer від 25 °C до 15 °C . Завдяки цьому дозволу Pfizer можуть зберігатися при протягом двох тижнів в якості альтернативи зберігання при наднизьких температурах. Ця температура допоможе розширити доступ для більшій кількості людей, оскільки дозволяє зберігати вакцини в аптеках, місцевих клініках, кабінетах лікарів, а значить зменшить навантаження на більш великі центри вакцинації».

По-друге. Офіційний сайт «Pfizer Inc.» інформує, що «на основі даних епіднагляду МОЗ Ізраїлю з 17.01 по 06.03.2021 вакцина Pfizer від Covid-19 була єдиною вакциною доступною в країні. Pfizer показала свою ефективність проти південноафриканського штаму − 100% та проти британського штаму − 97%. Тому, Pfizer довів свою ефективність на прикладі Ізраїлю та протистояв різним штамам Covid-19, а «Спутник V» є ефективним лише зі слів роспропаганди, адже результати досліджень та не бажання світової спільноти закуповувати російську вакцину кажуть самі за себе.

По-третє. На сайті ЄС вказано, що ЄАЛЗ з 4 березня 2021 року оцінює дані «Спутника V» по мірі їх надходження, щоб вирішити, чи переважують переваги ризики. В оцінку входять звичайні стандарти ЄС − ефективність, безпека та якість. «The New York Times» 28 квітня 2021 року опублікував дані зібрані з державних джерел в рамках проекту «Наш світ в даних» Оксфордського університету, в якому було вказано, що вакцину «Спутник V» використовують 29 країн з них європейських лише Угорщина. А вакцину Pfizer використовує 90 країн з них країни Європи та США (фото1).

Словаччина 01.03.2021 отримала 200 тис. доз вакцини «Спутника V» в рамках замовлення в 2 млн. доз. Але, 08.04.2021 «The New York Times» повідомив, що «Державний інститут по контролю наркотиків Словаччини, заявив, що куплені дози «Спутника V» відрізняються від версії позитивно розглянутої «The Lancet», провідний британський медичний журнал». Такі країни, як Чехія та Німеччина хотіли замовити вакцину тільки в тому випадку, якщо вона буде схвалена ЄАЛЗ.

До того ж у Чехії закупівлю російської вакцини майже таємно організував прем’єр країни, що призвело до його відставки. Тому, меседж щодо «Спутник V» активно здобуває все більше довіри у міжнародному суспільстві» є маніпуляцією, адже ситуація зі Словаччиною відштовхне світове співтовариство від замовлення та свідчить лише про те, що контроль якості виробництва росвакцини все ще залишається під великим питанням.

 

Авторка: Каріна Богодьорова

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja