ШІСТЬ фактів чому слід довіряти вакцині Covishield, якою щеплюють українців – Без Брехні
COVID-19. Правда і міфи

ШІСТЬ фактів чому слід довіряти вакцині Covishield, якою щеплюють українців

“Чому лікарі не хочуть вакцинуватися? Бо, як сказав один лікар у відчаї гімно привезли”. Такою цитатою 5-ий президент України Петро Порошенко прокоментував перші поставки вакцини Covishield в Україну. Потім, його дружина, Марина Порошенко, сказала, що щепитись необхідно і що її чоловік також до цього закликає, а цитував він не свою думку, а слова лікаря.

Вакцина, яка наразі доступна українцям,отримує багато неприємних прізвиськ не лише від Порошенко. Деякі медіа також, з метою покритикувати Максима Степанова, також не особливо розбирались в тонкощах комунікації та її наслідках й постили ось такі картинки (увага на слона). 

А потім бідкались, що населення не хоче вакцинуватись. “Шмурдяк”, “індійська бурда”, “Мутна” тощо.  В деяких випадках таку реакцію можна пояснити: люди не довіряють міністру охорони здоров’я, а також не отримали адекватні пояснення що до того, як вакцинальна кампанія почалась в Україні.  Але абсолютно неправильно будувати свої судження про медичний препарат, виходячи з власних симпатій чи антипатій чиновників, які його закуповують.

Ми зібрали факти, які доводять, що вакцина, яку наразі має Україна не заслуговує на упередженість і є якісним медичним препаратом.

ПЕРЕВІРКА

1. Вакцина Covishield схвалена Всесвітньою організацією охорони здоров’я

Як йдеться на сайті організації, “зелене” світло для цієї вакцини означає, що вона увійде у програму COVAX (COVID-19 Vaccines Global Access). Програма COVAX це глобальна ініціатива, яка має забезпечити справедливий доступ до вакцин. До цієї програми в тому числі належить і вакцина Pfizer.

2. Так, Covishield це AstraZeneca

Якщо ви знову завітаєте на сайт ВООЗ, то побачите там таку фразу: “ВООЗ схвалила для екстреного використання дві версії вакцини Oxford/AstraZeneca”. 

Під двома версіями вакцини мається на увазі:

  • вироблена в індійському інституті Serum Institute of India (SII/AZ) і брендовану як Covishield
  • й іншу, що виробляється на території Південної Кореї (AstraZeneca-SKBio).

Так-так, є ще й така. Це все – вакцина AZD1222.

3. Так, Covishield закуповують не лише країни третього світу

Істерія про те, що ця “індійська вакцина це вакцина для бідних” почалися майже відразу після прибуття перших партій. Цю пропаганду підтримували навіть деякі лікарі.

Проте заможні країни не нехтують вакциною, яка виробляється на Serum Institute of India. 26 лютого вакцину схвалила Канада. А потім і Велика Британія заявила про наміри отримати 10 мільйонів доз вакцини Covishield (SII/AZ). Загалом вакцина схвалена у 19 країнах світу.

4. Індія виробляє 60% вакцин в усьому світі

Хоча в коментах та у соціальних мережах люблять представляти Індію відсталою країною, її вакцини поставляються в 170 країн світу та прекваліфіковані Всесвітньою організацією охорони здоров’я.

Ба більше, з’явились повідомлення, що така бажана українцями вакцина Pfizer/BioNTech також буде вироблятись на індійських потужностях. Насправді цього варто було очікувати, бо потужності США просто не можуть покрити настільки масштабні потреби у вакцинах.

5. Ефективність вакцини доволі висока 

За даними журналу Lancet, вже одна доза вакцини надає захист 76%. Цього імунітету має вистачити як мінімум на 3 місяці. Проте виробляється він не відразу, тому не варто кепкувати над Віктором Ляшко, який захворів незабаром після щеплення. Це абсолютно нормально. Попередні дослідження показують, що захист після другої дози вакцини може досягати 90%.

6. Це досліджена вакцина

Відразу трохи контексту: наразі жодна вакцина ще не завершила третього етапу досліджень.

1/2 та 2/3  стадії  клінічних досліджень вакцини AstraZeneca проходили у Великій Британії, а третя стадія в Бразилії. Також дослідження проходили і в Південній Африці. З 23 квітня по 6 грудня 2020 року 24 422 волонтери отримали вакцину.

Дійсно були занепокоєння, що вакцина не отримала достатньо досліджень на індійцях, але це зумовлено тим, що індійці дають гіршу імунну відповідь на деякі вакцини, ніж, скажімо, європейці. І це потребувало додаткового вивчення. Детально цю ситуацію описали ось в цьому матеріалі. 

А тепер ми знаємо, що ви хочете сказати: а як же випадки з тромбозами? Країни призупиняють щеплення вакциною AstraZeneca! Це ми розберемо в окремому матеріалі. А поки…

ВИСНОВОК:

  • Україна отримала якісну вакцину, розроблену Оксфордським інститутом.
  • Ця вакцина виробляється на заводі, який задовольняє 60% потреб світу у вакцинах взагалі. 
  • Коли ЗМІ заради критики чиновників створюють “брудний” образ цій вакцині, це не лише не відповідає дійсності, але й підриває й без того крихку довіру до щеплення в Україні. 

 

Авторка: Наталія Бушковська

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja