Правда про дозвіл на виїзд за межі місця проживання для військовозобов’язаних – Без Брехні
Фактчек

Правда про дозвіл на виїзд за межі місця проживання для військовозобов’язаних

Дозвіл на переїзд військовозобов’язаним тепер обов’язковий? Але вимога про отримання дозволу була в законодавстві і раніше, що ж змінилося? Як його отримати, які для цього повинні бути підстави та підтверджуючі документи. БезБрехні розібралися

 

Ще першого липня УНІАН опублікував статтю юриста про порядок пересування військовозобов’язаних призовників та мобілізованих територією України у воєнний час.

Там автор аналізував, що наразі відсутні чіткі норми, які б регламентували видачу військовозобов’язаним дозволів на виїзд за межі місця проживання. Отримання ж такого дозволу справді обов’язкове з моменту оголошення мобілізації та у воєнний час.

В статті юрист повідомив, цитуємо: «за деякою інформацією, наразі відбувається підготовка нормативного акту, який регулюватиме порядок видачі дозволу на виїзд за межі місця проживання (надалі – дозвіл на виїзд) особам призовного віку, військовозобов’язаним та резервістам в умовах воєнного часу.»

Далі в тексті він наводить нібито ключові позиції з цього ще неіснуючого «документу», з чого можна припустити, що певний проект він бачив. Також юрист роздумує про недосконалість підходу і цього, Порядку, бо неможливо передбачити всі причини для виїзду і підтвердити їх документально.

Цю новину підхопили ЗМІ. Більшість просто копіювали текст УНІАН і писали «можуть заборонити залишати місце проживання».

Проте, наприклад, сайт Юридичний вісник докопіпастився до того, що це він вимагає ухвалити такий порядок і розповідає як і кому має надаватися такий дозвіл.

Народний депутат Олександр Федієнко 1 липня заспокоїв у себе в телеграмі: “Хочу заспокоїти суспільство, що ні в Міноборони, ні в Генштабі, ні в Кабміні такі документи не готуються, і проекти таких документів не розглядалися”.

Та ось 4 липня о 15:23 Запорізької ВОДА видала сенсацію – повідомила, що законодавство про обов’язковий дозвіл на виїзд уже діє.

В повідомленні на сайті ті ж вимоги, що й були у статті від УНІАН, але додані фотографії Клопотання про надання Дозволу на виїзд та сам Дозвіл. Як видно з самого фото, це Додаток 1 до якогось документу, очевидно до самого Порядку видачі дозволу.

4 липня пізно ввечері той же депутат Олександр Федієнко, який переконував, що жодних документів не готується, виклав у себе в телеграмі скан-копію листа Головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного, де повідомляється, що Порядок надання дозволу на виїзд за межі місця проживання (перебування) розроблено і він надається на п’яти аркушах.  Самого Порядку депутат так і не показав.

 

Ось цей лист:

ОНОВА:

На резонанс в соцмережах відреагував Головнокомандувач ЗС України пан Валерій Залужний.
О 15:50 він опублікував на своїй фб-сторінці пост з роз’ясненням:
“Шановні громадяни – призовники та військовозобов’язані!
Нагадую, триває війна. Ви потрібні своїй державі!
Всі, хто досі не стоїть чи не поновився на військовому обліку, мають це зробити. Ті з вас, хто планує виїзд за межі своїх районів та областей, мають взяти дозвіл у ТЦК.
Жодних вказівок на перешкоджання переміщенню осіб упродовж найближчих днів з боку військового командування не надавалося.


Порядок надання дозволу за посиланням https://bit.ly/3IfYJ2w

Положення Порядку наступні:

Виїзд за межі місця проживання (місця перебування) з моменту оголошення мобілізації громадян, які перебувають на військовому обліку у Територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки, дозволений лише за наявності спеціального дозволу керівника районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки.

Дозвіл на виїзд видають керівники центрів комплектування таким категоріям громадян України:

  • призовникам, яким надано чи які мають право на відстрочку від призову на строкову військову службу, на термін до одного року, але не пізніше дати закінчення відстрочки;
  • особам призовного віку, за наявності поважних причин (хвороба або смерть рідних тощо), на термін до 30 діб;
  • військовозобов’язаним та резервістам, які не підлягають призову на військову службу під час мобілізації (повний перелік визначено у статті 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”), на термін до одного року, за наявності підтверджуючих документів, але не пізніше дати закінчення права на відстрочку;
  • військовозобов’язаним та резервістам, що були заброньовані на період мобілізації та на воєнний час на термін до 30 діб, але не пізніше дати закінчення терміну дії посвідчення про відстрочку від призову на військову службу на період мобілізації та на воєнний час або дати зазначеної на витягу із наказу Міністерства економіки України про бронювання;
  • в окремих випадках, за рішенням керівника центру комплектування решті військовозобов’язаних та резервістів при наявності інших поважних причин з поданням ними відповідних документів на термін до 30 діб.

Дозвіл не потрібно отримувати особам:

  • Виключеним з військового обліку. Підставою для виїзду є позначка про зняття з обліку військовозобов’язаного.
  • Особам, які вибувають у відрядження і є військовозобов’язаними заброньованими на період мобілізації та на воєнний час. При собі необхідно мати паспорт, військовий квиток\тимчасове посвідчення військовозобов’язаного, посвідчення про відстрочку або завірений керівником ТЦК та СП витяг із наказу Міністерства економіки України та посвідчення про відрядження.
  • Призовникам, військовозобов’язаним та резервістам, які зняті з обліку для переміщення в іншу місцевість (територіальну одиницю). Підставою є відмітка у посвідченні або у військовому квитку \ тимчасовому посвідченні. Такі громадяни мають стати на облік за новим місцем дислокації протягом семи діб з дати зняття з обліку.

Зміст Порядку співпадає з тим же текстом, що цитували юрист в статті УНІАН (з «джерел») та Запорізька ОДА вже з офіційного тексту.

Варто зазначити, що  для військовозобов’язаних обов’язок отримувати дозвіл на виїзд як і ставати на облік за новим місцем проживання був в законодавстві прописаний і раніше. Цей новий Порядок лише конкретизує підстави, умови та процедуру надання дозволу.

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja