Фейк про мобілізацію 86 річної жінки-медика “за Бахмутську прописку” – Без Брехні
ВолиньПропаганда-СТОПФактчекФактчек-регіон

Фейк про мобілізацію 86 річної жінки-медика “за Бахмутську прописку”

Сьогодні в Ютуб та Твіттер активно поширювали відео, де буцімто онука показує паспорт та повістку, яку нібито надіслали її 86 річній бабусі-медику. За словами дівчини за кадром, через те, що вона з Донецької області.

У відео показують справжній паспорт та справжній бланк повістки зі справжніми реквізитами: адресою центру комплектування в Дніпрі, номером військової частини та військово-облікової спеціальності. Але ці всі реквізити справжні кожен окремо, а не разом. Разом це все – фейк.

 


Почнемо з дрібних деталей.

По-перше, військова частина, до якої нібито направлять жінку, має номер А7284. Така назва частини справжня, у 2016 році ця військова частина була під шефством Сєвєродонецької районної державної адміністрації.  З початком повномасштабного вторгнення 5 березня 2022 року в цю частину закликали вступати в Сили територіальної оборони. Місцем дислокації було зазначено м.Рубіжне, Луганської області. А жінка з відео була з Бахмута: в неї в паспорті написано Артемівськ і онука розповідає, що забрала її саме з Бахмуту.

А Бахмут це Донецька область, там є свої військові частини та ТРО (наприклад 109 ОБрТрО). І за пропискою жінка з Донецької області не могла перебувати в запасі частині в Луганській області і тепер викликатися туди. Не будемо говорити про те, що ні в Рубіжному, а ні в Бахмуті зараз військові частини не дислокуються.

По-друге, в повістці вказано військово-облікову спеціальність 100915 – стрілець. Але ж  жінка – медик, нібито мобілізують її як медика, тому в неї має бути інша облікова спеціальність, наприклад 878033 (але потрібне звання молодший сержант). 

Тепер до більш суттєвих ознак підробки. На відео нам показують “Повістку на відправку”, тобто мобілізаційне розпорядження. А воно видається після проходження кількох етапів: отримання направлення на  медогляд, проходження ВЛК, підтвердження придатності, постановка на облік і тоді вже відправка.

Та цих всіх етапів не було, тому що все закінчилося б ще до направлення на медогляд, тому що першим, що перевіряють в ТЦК – це вік. А за законом граничний вік перебування в запасі для мобілізації – до 60 років. https://bit.ly/47XynOB  

Тобто навіть якщо ця пані 1937 року народження раніше перебувала на обліку, як військовозобов’язана, що перебуває в запасі, то вже мінімум 26 років вона має бути знята з обліку. Навіть якщо уявити, що після переїзду з Бахмуту до Дніпра вона з’явилася в ТЦК для постановки на облік, то її б на облік не поставили, не те що відправили на ВЛК і потім мобілізували.

Це була чергова серія фейків про мобілізацію жінок, жінок-медиків, вагітних жінок-медиків, тепер придумали вже 86 річну жінку. Ці всі фейки почалися після того, яка з 1 жовтня набрала чинності вимога до жінок медиків та фармацевтів обов’язково ставати на військовий облік. 

Перша спроба вкиду про бабусю, яку мобілізують, була зроблена пропагандистом “Шейхом Таміром” ще 1 листопада. Це була аудіоверсія з повідомленнями від бабусі і фотографією якоїсь повістки. Тоді вкид не зайшов, тому тепер зробили просунуту відео версію. 

 

Матеріал підготовлено фахівцями проекту “Брехунець” в рамках ініціативи Мережа проектів з протидії дезінформації 

Ще по темі:

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja