Фейк про знижку на газ за зданого “ухильника” – Без Брехні
ФактчекФактчек-регіонХерсонщина

Фейк про знижку на газ за зданого “ухильника”

У роспропаганди все за планом: якщо фейк намальовано, то гроші треба відробляти, тобто поширювати його, навіть після того, як його офіційно спростували.

 

Вчора запорізький колаборант рогов закинув нібито платіжку від Нафтогазу, де обіцяли знижку на газ, якщо повідомити про колаборанта чи ухилянта. Навіть кюаркод справжній притулили на платіжку – він веде на чат-бот Е-Ворог, де справді можна повідомити про ворожу техніку, солдатів чи посіпак.

От тільки Нафтогаз спростував цю підробку ще за два дні до того, як цей фейк поширив рогов (проте його це не спинило).

Нафтогаз показав справжній вигляд друкованої реклами їхнього тарифного плану “Фіксований”. Жодних знижок за колаборантів там нема, на тому місці на картинці, де росіяни вставили фейкове повідомлення, насправді розміщена інформація про замовника реклами та адреса сайту Нафтогазу.

Немає жодної інформації про подібні знижки і на офіційному сайті Нафтогазу. Також ніде на сайті вони не рекламують Е-ворог чи якісь інші тг-канали для боротьби зі зрадниками.

Фейк абсурдний навіть без офіційного спростування. Неможливо уявити, як би технічного реалізовувалася така “знижка”: потрібні були підтвердження від СБУ чи достатньо було б скріншотів з чат-боту Е-ворог?

До того ж під час аналізу підробки видно, що фейковий текст накладений окремо. І в ньому не обійшлося без “пекельного борошна”: використали “занадто українське” слово “ухильники” замість ухилянтів.

Висновок:

  • Роспропагандисти виходять з хибного уявлення, що воює лише зеленський з нациками, а всі інші тут чекають росію. Цю тезу постійно повторює путін, і пропагандисти просувають її, намагаючись нав’язати таку альтернативну реальність за допомогою найбезглуздіших фейків.
  • Росіяни помилково вважають, що нищити їхніх окупантів та викривати їхніх колаборантів – це щось погане. Тому і створюють такі фейки, які в українців можуть викликати лише сміх.

 

Матеріал підготовлено фахівцями видання “Вгору” 

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja