ФЕЙК | У соцмережах порівняли італійську поліцію з українською, яка виявилася болгарською – Без Брехні
Фактчек

ФЕЙК | У соцмережах порівняли італійську поліцію з українською, яка виявилася болгарською

Нещодавно у соцмережах поширили пост, у якому за допомогою двох світлин порівнюють поліцейських в Італії та Україні. Не знаємо, що конкретно хотів автор показати цією публікацією, але він явно трохи помилився зі своїми порівняннями. А, може, й не трохи, якщо врахувати, що українська поліція на фотографії виявилася зовсім не українською. Із деталями розбиралися фактчекери.

ПЕРЕВІРКА

Варто звернути увагу, що автор вдається і до дискримінації, і до маніпуляції у своєму пості. Адже нібито поліцейські Італії на фото зліва – молоді і стрункі чоловіки, а  нібито поліцейські з України на світлині справа – це чоловіки середнього віку із проблемами зайвої ваги.

По-перше, навряд чи вага й вік є ключовим показником рівня професіоналізму поліціянів.

По-друге, тут прослідковується явна маніпуляція – узагальнення – коли на основі одного вибіркового зображення поліцейських робиться узагальнюючий висновок про всіх правоохоронців.  

По-третє, якість картинок дуже низька, тому на них важко чітко розгледіти формені нашивки, які б ідентифікували, до якої країни належать працівники поліції. Проте навіть з таким зображенням однозначно можна сказати, що «українська поліція» справа на фото – це точно не поліція України. Неозброєним оком видно, що форма чоловіків у пості відрізняється від форми нової української поліції України. Наприклад, погони на формі НПУ знаходяться, згідно наказу МВС, не на плечах, а на рукавах.

Так само кепі поліцейського в Україні, згідно постанови КМУ «Про однострій поліцейських» має містити по центру спереду вишиту кокарду із гербом України. Чого ми не бачимо на світлинах із начебто українськими правоохоронцями.

Якщо ж спробувати знайти першоджерело цього зображення за допомогою сервісу Google Зображення, то сервіс пропонує декілька варіантів, проте ідентифікує поліцейських, як правоохоронців Болгарії. Ідентичні світлини раніше розміщали у соцмережах із підписами «поліція Болгарії».

Через погану якість важко розгледіти, чи кокарди на рукавах відповідають тим, які носять поліцейські Болгарії, проте це – явно не українські поліцейські.

Щодо світлини із поліцейськими Італії, то по фото за зовнішніми ознаками і справді можна визначити італійських правоохоронців, а саме представників корпусу карабінерів. Зокрема, форма містить типову кокарду на кашкеті, смужки червоного кольору на штанах і тасьма навколо коміра. Більше того, на світлині зображені карабінери у формі для урочистих подій, на відміну від повсякденної форми нібито українських копів на іншій світлині. Це теж є елементом маніпуляції – автори фейку порівнюють не рівнозначні по умовах факти, що є на зображеннях.  

 

Автор. Світлана Величко

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja