Фейкові цитати Зеленського про протести у Франції – Без Брехні
Фактчек

Фейкові цитати Зеленського про протести у Франції

Фейкарі намагаються тему України штучно прив’язати до будь-яких світових подій. Навіть на тему затонулого Титану зробили фейкову карикатуру з Зеленським.

Тому і протести у Франції звісно не могли оминути увагою. Спершу вкинули фейк про продану до Франції американську зброю з України, якою мітингувальники нібито вбивають поліцейських під час протестів.

Тепер поширили нібито дві знущальні цитати Володимира Зеленського про протести, Європу і НАТО:

«Багато років Україна пропонувала стати вашим захисником, ставши членом блоку НАТО. Ви відмовлялися. Тепер я дивлюся на Марсель, що горить, і хочу запитати: Як вам без України? Справляєтесь? Забудьте про гордість, Прийміть нашу допомогу та спокій повернеться на вулиці ваших міст».

А грузиномовний фейсбук-користувач поширив заклик Зеленського передати Україні конфісковану зброю у протестувальників у Франції. Фразу поширили і російськомовні акаунти соціальної мережі «ВКонтакте» ( 1 , 2 ).

Цитати сфабриковані. Фрази, які розповсюджуються у Facebook, не зустрічаються у відкритих джерелах, у тому числі у публічних виступах та інтерв’ю президента Зеленського, заявах МЗС, посольства тощо.

Остання очна зустріч лідерів України та Франції відбулася у травні 2023 року, коли Володимир Зеленський відвідав Францію в рамках європейського турне. Президент Франції ще раз підтвердив свою підтримку Зеленському у війні, що триває, і пообіцяв йому продовження гуманітарної та військової допомоги.

Востаннє переговори між Зеленським та Макроном відбувалися ще до протестів, тож запропонувати допомогу президент України не міг, а щодо членства в НАТО претензії до Франції взагалі недоречні: 28 червня, обговорюючи перспективи вступу України до НАТО, Макрон наголосив, що необхідно сформувати конкретний шлях до членства України в Альянсі й що союзники допомагають Україні «реформувати українські збройні сили, сприяють оперативній сумісності з силами Альянсу та надають підтримку у нелетальному секторі».

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja