Маніпуляції про український холодильник в сім’ї окупанта в Сибіру – Без Брехні
Пропаганда-СТОПФактчек

Маніпуляції про український холодильник в сім’ї окупанта в Сибіру

Російський військовий не лише окупант, а й мародер – це вже аксіома у нашому суспільстві. Проте сьогодні наші ЗМІ наробили маніпуляцій та фейків про холодильник з українською наліпкою, що засвітився в Сибіру у родичів вбитого окупанта. Цим дали привід роспропаганді кричати, що всі мародерства росіян в Україні – українська пропаганда. 

 

Зауважимо, що ця історія ще триває і стовідсоткових доказів, які б закрили тему – нема і не може бути, бо комусь достатньо відгуку з сайту отзовік, а хтось не повірить і в аудіосвідчення та фото з табличкою з холодильника. Точно зрозуміло одне – українські змі заради хайпу вдалися до маніпуляцій. Хтось менше, а хтось вдався аж до відвертої брехні. 

Вчора на росії вийшло довге нудне кіно про вбитого окупанта, прийомній сім’ї якого влада не хоче виплачувати компенсацію. Там у кадрі на 1:24:16 з’являється холодильник з наліпкою українською “2 роки повна гарантія BEKO”.

На це звернули увагу блогери Сергій Стерненко та Денис Казанський. Хитріші ЗМІ написали свої новини з цитуванням слів блогера про “крадений холодильник”. У заголовках писали лише “український холодильник”.

Інші пішли далі і почали писати “імовірно вкрадений” вже від свого імені. І нарешті остання хвиля ЗМІ після обіду вже писала стверджувально, що холодильник був вкрадений окупантом в Україні і пересланий до Сибіру. Деякі дописалися до того, що на відео вдова і дитина загарбника. Жодних доказів ЗМІ не навели. 

Водночас росіяни почали виправдовуватися, доводячи що такі холодильники з українськими наліпками зустрічалися на росії й раніше. Навіть пробували зобразити якийсь фактчек. 

Наведемо всі відомі факти на цей час

  1. Російський окупант загинув на початку вторгнення, під час маршу на техніці, про його смерть сповістили родичам уже 26 лютого, тіло 8 березня вже було вдома. До війни він служив рік в Хабаровському краї (не в окупованому Криму чи Донбасі).
  2. Холодильник у відео стоїть у квартирі сестри окупанта, а не вдома у батьків де він жив. 
  3. Про дуже подібну модель холодильника BEKO CS 335020 з такою самою українською наліпкою і українським гарантійним талоном є відгук на сайті отзовік.ру, датований 21 серпня 2020 року. У відгуку автор стверджує, що купив холодильник у Росії у 2013 році і був здивований українським документам. Гарантійний талон на фото – порожній, наліпка сфотографована не на холодильнику, чека про продаж нема. 

4. Перші згадки про цю модель холодильника датовані жовтнем 2010 року. Інструкція до холодильника моделі CS 335020, виготовленого в росії, містить англійську, українську та казахську мови також. Так само кількома мовами продубльовано написи на сервісній табличці

5. Один з користувачів Twitter стверджує, що знайшов в інстаграмі жінку з відео Дар’ю Зиганшину, і записав її аудіопояснення щодо холодильника. Вона стверджує, що холодильник не український, на запчастинах є позначка, що він 2012 року випуску, купувала його 7 років тому з рук у сім’ї, що приїхала з Алтаю. Документів на нього не має, проте як доказ може надіслати фото цього холодильника від 26 січня. Фото наразі не опубліковане. 

Всі наведені вище факти можуть слугувати лише непрямими доказами для припущень. Найвагомішим  доказом, за відсутності документів, могло б служити фото сервісної таблички з країною та датою виробництва. Проте і її вистачило б не для всіх. Пояснимо чому.

 

Опоненти в соцмережах висунули кілька версій

  1. Російський окупант не встиг би вкрасти холодильник, тому що 26 лютого вже був ліквідований. 
  2. Російський окупант встиг вкрасти холодильник в Україні, вивезти його  в Білорусь, відправити поштою та повернутися за два дні.
  3. Холодильник не обов’язково був вкрадений під час повномасштабного вторгнення у 2022 році, міг бути привезений з окупованих Донбасу чи Криму.
  4. Такі холодильники з українськими наліпками зустрічалися в росії в продажу і раніше (як доказ єдиний відгук), холодильники випускалися одразу для ринків кількох держав, в тому числі й України. Тому цей холодильник куплений в росії.
  5. Холодильник дійсно російський, був куплений з рук у приїжджих з Алтаю, а українська наліпка 7 років нікого не турбувала.
  6. Сервісна табличка на цьому холодильнику все одно нічого не доводить – він міг бути вироблений в росії для України у 2012 році, а потім вкрадений і привезений до Сибіру чи Алтаю. 

Ці версії – різного ступеню вірогідності (фантастичності), але всі не доведені. Єдине, що можна стверджувати: BEKO справді робив холодильники для України в росії. Наші ж ЗМІ не стали морочитися і не перевірили жодної. 

 

 Ми не втомлюємося повторювати: не варто придумувати жахіття про звірства росіян. Вистачає і правдивих свідчень. Будь-які фейки про російських окупантів будуть використані роспропагандою проти України на міжнародній арені. Минулого разу ще недоведені випадки зґвалтувань росіянами вони одразу потягли на засідання в ООН, як доказ, що Буча – постановка. 

 

 

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja