Мапінуляції Путіна про цілі мобілізації – Без Брехні
Пропаганда-СТОПФактчек

Мапінуляції Путіна про цілі мобілізації

Дуже “термінове” звернення Путіна до народу було перенесено з вечора на ранок. Щоб навіть мешканці Далекого Сходу не пропустили “неочікуване” оголошення про часткову мобілізацію. Проте, за давньою традицією Московії людям набрехали.  Те, що каже президент РФ у своєму зверненні та те, про що йдеться в документі Кремля про мобілізацію, не зовсім збігається (від слова зовсім).

 

Що ж було заявлено громадянам РФ під час звернення?

Спершу Путін запевнив, що основні цілі залишилися незмінними – “захист і звільнення Донбасу”. Зверніть увагу, він вже не згадує про демілітаризацію та денацифікацію. 

А вже за кілька речень оголосив мобілізацію найперше “для захисту родіни”,  а потім вже “людей на освобожденних територіях”.

 

ТЕЗА 1: Для защиты нашей Родины, ее суверенитета и территориальной целостности, для обеспечения безопасности нашего народа и людей на освобожденных территориях, считаю необходимым поддержать предложение Министерства обороны и Генерального штаба о проведении в РФ частичной мобилизации.

Що тут не так з логічної точки зору? 

Навіть у заяві путін розділяє родіну росію і окуповані території України. Хоча в промові він натякає що ось-ось пройдуть референдуми і ми приймемо “будь-яке рішення народів і насєлєній”, тобто швиденько приєднаємо їх до росії. Але все ж офіційно родіна окремо, а території окремо. 

Проте мобілізаційні заходи розпочинаються вже сьогодні.

А так звані “референдуми” ще лише мають відбутися (якщо відбудуться) протягом 23-27 вересня. 

Тобто Донбас навіть за “законами” самозванців ще не став росією-родіною, а гинути на ньому росіян мобілізують уже. Судячи з соцмереж росіяни не захваті від цієї перспективи, тому в перші хвилини після виступу Путіна розкупили всі квитки до Тбілісі та Стамбула. Та їх все одно вже не випустять.

 

ТЕЗА 2: Далі Путін починає одразу заспокоювати, що мобілізація це не страшно і не для всіх:  “Повторю, речь идет именно о частичной мобилизации

 

Він підкреслює, що призову на військову службу підлягають громадяни, які:

  • знаходяться у військовому резерві;
  • в першу чергу ті, хто проходив службу в збройних силах РФ;
  • мають певні військово-облікові спеціальності;
  • відповідний досвід. 

Проте, якщо подивитись текст наказу, то…нічого цього там немає. 

Там немає уточнень щодо військово досвіду, немає переліку якихось особливих військових спеціальностей.

По суті там вказано, що росіянам, які працюють в організаціях оборонно-промислового комплексу, надається право на відстрочку від призову.

А визначати інші категорії громадян РФ, яким надається право на відстрочку від призову в рамках мобілізації, буде уряд Росії.

Цікава деталь:  в указі на офіційному сайті Кремля відсутній пункт сьомий. Після шостого відразу йде восьмий. В фотокопії роздрукованого указу цей пункт з’явився, в ньому зазначено: “для служебного пользования”.

Як “пояснив” Пєсков, він не може це пояснити, але  “пункт указу пов’язаний з кількістю майбутніх мобілізованих”. Та Шойгу вже все одно пробовкнув, що 300 тисяч будуть мобілізовані. До речі Шойгу сьогодні багато чого наговорив з фейковими цифрами, тож чекайте розбір його заяв і пояснення вже в наступному матеріалі.

 

Справжня ж причина мобілізації єдина – Росії з мільйонним (на папері) військом насправді вже ніким воювати.

 

 

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja