На “славнозвісному” відкритті дитсадка на Рівненщині Порошенко сказав неправду про кількість нових освітніх установ в Україні та фінансування територіальних громад – Без Брехні
Фактчек

На “славнозвісному” відкритті дитсадка на Рівненщині Порошенко сказав неправду про кількість нових освітніх установ в Україні та фінансування територіальних громад

Те, що на політичному обрії замайоріли чергові вибори, можна відчути, проаналізувавши виступи Президента України Петра Олексійовича Порошенка, які він промовляє під час так званих робочих відвідин українських провінцій. Зокрема, під час візиту на Рівненщину, що відбувся наприкінці березня, відкриваючи новозбудований дитячий садок, гарант конституції сказав чимало, про успіхи у розбудові регіональної сфери.

 

ТЕЗА 1: «Лише на Рівненщині, лише цього року, відкрито три дитячих садка… По всій Україні відкриваються сотні дитячих садків….»

 ВЕРДИКТ: МАНІПУЛЯЦІЯ

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТИ:

Так, дійсно, останнім часом процес введення в дію нових дошкільних закладів набирає обертів. Наприкінці минулого року  Кабінет  міністрів затвердив план дій щодо відкриття нових дитсадків по всій країні. Згідно з ним у минулому році в Україні повинно було відкритися 37 садків, цього року – 77 і лише у 2019 – 114. Але ж очевидно, що заплановане Кабміном не збігається з озвученими президентом темпами введення новобудов, які Порошенко обрахував сотнями.

 

ТЕЗА 2: «Як стало можливо, що раніше нічого не будувалось»

ВЕРДИКТ: НЕПРАВДА

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТИ:

Дана теза не відповідає дійсності. Зокрема, за даними Державної служби статистики у 2010 році в Україні нараховувалося 15 600 дитсадків, а 2013 – вже 16 700. Тобто за три роки було розпочато роботу 1 100 нових дитячих закладів – в середньому по 366 на рік.

 

ТЕЗА 3: «Десятки і десятки мільярдів субвенцій з державного бюджету (для місцевих громад. – ред.)»

ВЕРДИКТ: НЕПРАВДА

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТИ:

Що до коштів на підтримку розвитку регіонів, то у видаткових рядках Закону України про державний бюджет на 2018 рік (див. додаток № 3) «десятки мільярдів від Порошенко» виглядають дещо скромніше: 6 млрд грн – кошти Державного фонду регіонального розвитку та 1,9 млрд грн – субвенція на формування інфраструктури об‘єднаних територіальних громад та ще кілька статей на соціально економічний розвиток окремих територій.  Тобто, загалом «десятки порошенківських мільярдів» насправді ледь дотягують до реально запланованих майже 8 млрд грн. 

 

Автор: Володимир Герасін

Редактор: Олександр Гороховський

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja