Поповнити банківську картку на 5 000 гривень анонімно – неможливо | МАНІПУЛЯЦІЯ – Без Брехні
Фактчек

Поповнити банківську картку на 5 000 гривень анонімно – неможливо | МАНІПУЛЯЦІЯ

Тільки ми вже якось прилаштувалися і адаптувалися до умов життя у карантині, як нас почали лякати новою напастю. На цей раз не хворобою. А фінансовими утисками! Мовляв, з 28 квітня за кожне поповнення банківської картки на понад 5 000 гривень треба буде звітувати. Тобто, доводити законність отриманих чи переказаних коштів. Насправді зміни стосуються передусім розрахунку готівкою. Але навіть тоді достатньо буде показати паспорт у банку.

ВЕРДИКТ. МАНІПУЛЯЦІЯ

ПЕРЕВІРКА

28 квітня набуває сили закон «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення».

Це одразу народило чимало чуток, фейків та спекулятивних заяв. В першу чергу про неможливість без звітування поповнювати банківські картки. Але стоп! Все не зовсім так.

Закон майже нічого не змінить для клієнтів банків і жодним чином не позначиться на можливості сплати комунальних послуг, поповнення мобільних рахунків, переказів та оплати карткою або інтернет-шопінгу.

Безготівкові перекази не матимуть жодних обмежень. Власники картки відправника і отримувача вже ідентифіковані банком. Тому ніяких додаткових дій робити не потрібно. Для таких операцій по суті все лишається без змін. Новий закон радше орієнтований на великі ризикові фінансові операції.

Дрібні перекази родичам та знайомим або онлайн покупки можна буде робити так само, як і раніше. Питання можуть виникнути хіба що у разі, якщо вам на картку впаде нетипово велика сума грошей.

«Банки знають про об’єми (коштів), властиві власнику рахунків. Якщо операція буде нетиповою за сумою для конкретного клієнта, банк може запитати (про їхнє походження). Але це дуже екзотичні випадки, — пояснює директор департаменту платіжних систем та інноваційного розвитку НБУ Олексій Шабан.

Якщо ж ви хочете переказати гроші готівкою, вам потрібно пред’явити в банку паспорт. Цього буде цілком достатньо. Переказ чи оплату можна зробити і без документів — на спеціальному терміналі. Але він має бути обладнаний спеціальними пристроями, які сканують інформацію з картки або ідентифікують людину за допомогою СМС-пароля. Термінали без таких пристроїв мають обладнати ними до кінця цього року. Поки що ж перекази до 5000 гривень можна проводити і в звичайних терміналах.

Безготівкові перекази не матимуть жодних обмежень. Власник картки відправника і отримувача вже ідентифіковані банком.

 

Автор. Сергій Одарченко, “По той бік новин”

 

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja