Представник партії Смешка «Сила і честь» Андрій Гайдуцький оголосив шокуючу правду про співвідношення прямих інвестицій в Україну і грошових переказів від трудових мігрантів – Без Брехні
ФактчекФактчек NEWS

Представник партії Смешка «Сила і честь» Андрій Гайдуцький оголосив шокуючу правду про співвідношення прямих інвестицій в Україну і грошових переказів від трудових мігрантів

Андрій Гайдуцький, доктор економічних наук та член партії «Сила і честь», на прямому ефірі у ток-шоу «Зворотній відлік» 17 червня представив програму політичної сили. Під час своєї промови спікер торкнувся теми трудових мігрантів та їх інвестиції в економіку нашої країни. «БезБ» перевірили, чи всі факти цих тез відповідають дійсності.

ТЕЗА: «В минулому році вони (ред. – заробітчани) інвестували 11 млрд. долл. (ред.- в українську економіку). В 5 разів більше ніж іноземні інвестори»

ВЕРДИКТ: ПРАВДА (з перебільшенням)

ДОКАЗИ І АРГУМЕТИ:

Згідно даних НБУ, грошові перекази за останній рік від заробітчан становили 10,88 млрд. долл. В той же час, за даними Міністерства фінансів, прямих іноземних інвестицій у минулому році в Україну надійшло 2,3 млрд. дол.

При обчисленні різниці дійсно, прямі інвестиції в економіку України у 4,5 рази менші, ніж кількість грошових переказів від заробітчат.

Опираючись на дані Нацбанку України можна сказати, що найбільше наших заробітчан знаходяться в Польщі. За 2018 рік вони надіслали 32,8 % від усіх грошових надходжень з-за кордону. На другому місці українці, що працюють у Росії – 9,8%, на третьому США – 7,8 %.

 

Автор: Ірина Савенко

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja