Скільки насправді  платять главі НАК «Нафтогаз» та яка очікувана вартість реконструкції Офісу президента: «пакетна» неправда від Олега Ляшка – Без Брехні
ФактчекФактчек NEWS

Скільки насправді  платять главі НАК «Нафтогаз» та яка очікувана вартість реконструкції Офісу президента: «пакетна» неправда від Олега Ляшка

Однією з проблем, яку  регулярно піднімає в публічних виступах Олег Ляшко,  є неефективне використання бюджетних коштів і, як наслідок, нерівномірний розподіл доходів громадян. Журналісти «Без Брехні» проаналізували кілька заяв політика за останній тиждень та з’ясували чи не маніпулює лідер Радикальної партії, аргументуючи свою позицію конкретними цифрами.

 

В новині на сайті Радикальної партії (04.07.2019) опублікували цитату Олега Ляшка щодо витрат на реконструкцію Офісу президента:

ТЕЗА 1: «На президентські офіси мільярди витрачають, а пошта у Вишеньках розвалюється і на голову цим дівчатам стеля колись може впасти. Замість нових президентських офісів треба на селі відкривати пошти, ФАПи, школи і дитсадки»

ВЕРДИКТ: НЕПРАВДА

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТИ:

Під час презентації  концепції Офісу президента архітектор Іван Юнаков, який займається планувальною структурою майбутнього Офісу, зазначив, що роботи з реконструкції коштуватимуть близько 300 млн грн. Раніше в команді президента зазначали, що на реконструкцію будуть використані не бюджетні кошти, а гранти європейських організацій.

 

В колуарах ВРУ (05.07.2019) Олег Ляшко прокоментував  журналістам ситуацію з можливим зривом парламентських виборів через заяву до суду Аграрної партії  щодо повторного жеребкування.

ТЕЗА 2 (1:46): «Хто буде все це оплачувати? З державного бюджету і знову українці платитимуть мільярди, щоб нові бюлетені друкувати? Щоб мільярди тратити на нові бюлетені? То офіси нові шукають, то бюлетені по третьому колу друкують за рахунок українців. Немає куди дівати гроші?»

Новина із назвою Мільярди треба витрачати на пенсії, а не на повторний друк бюлетенів з’явилася на сайті партії в той же день.

ВЕРДИКТ: НЕПРАВДА

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТИ:

Під час брифінгу заступник глави ЦВК Євген Радченко зазначив, що на виготовлення бюлетенів на поліграфкомбінаті Україна необхідно 281 млн 845 тис. 240 грн, а не мільярди, як зазначив Олег Ляшко.  В той же час загальні витрати на парламентські вибори затверджено в сумі 1 млрд 900 млн грн.

Зокрема, на пакети зі спеціальною системою захисту передбачені витрати в 362 260 грн, послуги з доставки та виготовлення пломб — 594 326 грн, журнали для реєстрації документів — 621 тис. грн, виготовлення бюлетенів на поліграфкомбінаті Україна — 281 млн 845 тис. 240 грн (35:50).

 

Того ж дня з трибуни ВРУ Ляшко звернувся із запитанням до уряду щодо продовження контракту з Андрієм Кобалєвим.

ТЕЗА 3: «Голова Нафтогазу Кобалєв зареєстрував за минулий рік майже 400 млн грн доходу. Це по 2 млн гривень в день капало на його офшорні рахунки»

ВЕРДИКТ: НЕПРАВДА

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТИ:

В суспільстві дійсно ведеться дискусія щодо досить високого рівня винагороди глави Нафтогазу. Проте суму доходів лідер Радикальної партії перебільшив. Зокрема у звіті підприємства зазначено, що глава НАК “Нафтогаз України” Андрій Коболєв у 2018 році заробив 286,5 мільйона гривень (106 с)

З цієї суми 261 мільйон – це премія за перемогу у Стокгольмському арбітражі.

 

Продовжуючи тему доходів Андрія Кобалєва, Олег Ляшко для порівняння навів цифри щодо розміру пенсій українців.

ТЕЗА 4 (0:18):Це нормально, ви вважаєте: в країні, де 5 млн пенсіонерів по 1500 грн пенсії отримують? Ви ось додали недавно по 2 грн людям до пенсії»

ВЕРДИКТ: НЕПРАВДА

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТИ

За інформацією Пенсійного фонду України кількість осіб, які отримують пенсію 1500 грн і менше становить  2 035 451 осіб. Тобто майже в 2,5 разів менше, ніж зазначив Олег Ляшко.

Щодо доплати до пенсій, то з 1 липня в Україні мінімальна пенсія зросла  на 67 гривень за інформацією прес-служби Пенсійного фонду України, її розмір становить 1 564 гривні.

 

Автор: Березюк Катерина

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja