В Україні вартість гектару орних земель менше, ніж Італії, Данії, Іспанії, Польщі та Франції | ПРАВДА – Без Брехні
Фактчек

В Україні вартість гектару орних земель менше, ніж Італії, Данії, Іспанії, Польщі та Франції | ПРАВДА

Законопроект про ринок землі, написаний ще восени 2019 року став стартом для поширення як правдивої інформації, такі і фейків. Особливо, коли “на носі” – вибори! Тема продажу землі – одна з топових. Днями у Twitter з’явилась інформація про вартість ринку землі в Україні та Європі. Раніше така ж такою картинкою рясніли сторінки Facebook. В одній із груп інформація набрала 548 поширень. Ми перевірили правдивість наведених тверджень.

ПЕРЕВІРКА

12-го листопада 2019 року заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та с/г Тарас Висоцький в інтерв’ю Радіо НВ розповів, що при відкритті ринку землі ціна за 1 га буде на рівні 2200 долл. За словами чиновника, приблизно така ціна на ріллю буде для іноземців. Якщо виходити з обмеженою моделі продажу, згідно якої купувати землі зможуть тільки громадяни України, то ціна для українців буде меншою – 1500 тис долл.

Ціна в Європі

На сайті Євростату останні данні щодо ціни на ріллю у Європі наведені за 2018 рік. В Італії ціна за гектар становить 42 569 євро. У долларах – це 49 тисяч.

У Данії ціна за гектар становила 17 690 євро, що згідно з сьогоднішнім курсом становить 20 626 долл.

Польща продає свою орну землю за 10 000 євро/га, що становить 11 800 долл. У Франції ціна за гектар землі найменша з вищенаведених – 6 000 євро. Це  7 100 долл.

Варто зазначити, що ціни на землю, нижче ніж можливі в Україні, є й в інших регіонах. Зокрема, на південному сході Болгарії гектар коштує 1 000 євро, а у Верхньому Норленді, що у Швеції –  1 600 тис євро.

Можемо припустити, що на ціну гектара ріллі впливає кількість сільськогосподарських угідь. В Україні родючих земель значно більше, ніж в інших країнах Європи (окрім Росії). Для порівняння, у 2016 році площа с/г угідь України становила, 42,7 млн га – це 70% від усієї площі країни. З них рілля – 32,5 млн га. Це 54% від усієї площі країни. За даними Світового банку, Україна знаходиться на 3 місці серед усіх країн Європи за площею земель сільськогосподарського призначення зі значенням 415 квадратних кілометрів.

У тій же Італії, яка задорого продає свої гектари, 127 квадратних кілометрів площ сільськогосподарського призначення. Це більш ніж у 3 рази менше, ніж в Україні.

Висновок:

  • Публікація стосовно прогнозованої вартості землі в Україні та країнах Європи містить правдиві значення.
  • Проте автори вірусного посту не врахували кількість земель сільськогосподарського призначення. В Україні їх значно більше ніж в наведених Італії, Данії, Іспанії, Франції та Польщі. І це один з факторів, який впливає на вартість. Тому можна вважати, що саме в цьому моменті прихована маніпуляція. 

 

Автор. Ірина Савенко

 

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja