Вчителів і учнів тестуватимуть на Covid-19 перед навчанням? | ПРАВДА і МАНІПУЛЯЦІЯ, яку розповсюджують медіа – Без Брехні
COVID-19. Правда і міфиФактчек

Вчителів і учнів тестуватимуть на Covid-19 перед навчанням? | ПРАВДА і МАНІПУЛЯЦІЯ, яку розповсюджують медіа

Яким буде навчання з 1 вересня – це, мабуть, одна із топових тем на сьогодні. А якщо батьки хвилюються, не знають, до чого готуватися, то й трафіку можна трошки «підігнати» . Мабуть, за таким  принципом подають новини окремі вітчизняні онлайн видання. Зокрема, нещодавно інфопростір сколихнула публікація, що і учнів, і вчителів, можливо, тестуватимуть на коронавірус перед початком навчання. Правда це чи ні, з’ясовували фактчекери.

ПЕРЕВІРКА

Про те, що вчителів і школярів можуть зобов’язати пройти тести на коронавірус перед 1 вересня написало видання nizhyn.in.ua. Тема – актуальна, тож набрала вже понад 10 тисяч переглядів.

Джерелом інформації сайт вказує Факти.ICTV.

Ті у свою чергу посилаються на Серпневу конференцію Міносвіти, яка відбулася онлайн, та на слова головного державного санітарного лікаря України Віктора Ляшка.

Він і справді сказав, що в Україні цього тижня проведуть глобальну конференцію Всесвітньої організації охорони здоров’я і UNICEF, де ще раз обговорять всі питання з приводу початку нового начального року, в тому числі, чи потрібно тестувати вчителів, учнів на коронавірус.

Проте видання зманіпулювали, адже питання лише розглядатиметься і невідомо, яке рішення приймуть. Так само можна було б написати, що вчителів і учнів можуть НЕ зобов’язати пройти тести на коронавірус перед 1 вересня. Але від «правильного» (читай – потрібного)  формулювання можна отримати більшу кількість переглядів.

Відзначимо, що в той же час міністр охорони здоров’я України Максим Степанов під час пресбрифінгу (на відео – 14:53) заявляв, що в примусовому тестуванні всіх вчителів немає потреби. Тестування проводитимуть лише у разі появи симптомів або якщо вчитель є контактною особою.

«У нас все, що стосується тестування, передбачено нормативною базою, наказами Міністерства охорони здоров’я, хто саме потребує проведення тестів, в яких випадках. Такого механізму або розділу про проведення тестувань наших вчителів – його немає», – сказав міністр.

ВИСНОВОК

  • Медіа у вигідному для себе світлі розтлумачили слова головного санітарного лікаря України Вікторя Ляшка, не вказавши позицію МОЗ, тим самим проманіпулювавши і заробивши десятки тисяч переглядів на актуальній нині темі початку нового навчального року.

 

Автор. Світлана Величко

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja