Як лідер «ОП-За життя» Юрій Бойко використовує застарілі показники пенсій за 2017 рік, щоб маніпулювати на гострій темі – Без Брехні
ФактчекФактчек NEWS

Як лідер «ОП-За життя» Юрій Бойко використовує застарілі показники пенсій за 2017 рік, щоб маніпулювати на гострій темі

Юрій Бойко – лідер Партії «Опозиційна платформа – За життя» – періодично відповідає на запитання пересічних громадян у своєму каналі «Пресс-центр Бойко» на YouTube. На початку чергового випуску політик прокоментував ситуацію, пов’язану із пенсійними виплатами. Чи не збрехав пан Бойко, критикуючи владу, дізнавалися журналісти «БезБ».

 

ТЕЗА 1: «Все работающие пенсионеры, мало того, что они платят налоги, они еще примерно на 500-700 грн имеют ниже пенсию, чем если бы они не работали».

ВЕРДИКТ: НЕПРАВДА

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТИ:

Що впливає на розмір пенсії – визначається Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій». Відповідно, з 1 жовтня 2017 року пенсії виплачуються без урахування одержуваної заробітної плати (доходу). Тобто, працюючі пенсіонери отримують 100% пенсії, а не 85%, як це було раніше. Бойко вказує інформацію, не актуальну із 2017 року.

Але пенсійні виплати в Україні різняться і на це впливають зовсім інші фактори. Роз’яснення на цю тему можна знайти на сайті ГУ Пенсійного фонду України:

«Для кожного пенсіонера визначається індивідуальний середньомісячний коефіцієнт заробітку, який обчислюється як середнє значення від ділення фактичної заробітної плати застрахованої особи в розрізі кожного місяця на величину середньої заробітної плати в Україні за відповідний період. Таким чином, чим вищим є рівень офіційної заробітної плати, тим більшим є індивідуальний коефіцієнт заробітку для обчислення пенсії та, відповідно, вищим розмір пенсії».

ТЕЗА 2: «Мы не голосовали за увеличение пенсий, за увеличение зарплат депутатов – тут наша совесть чиста. Остатки правящего большинства на тот момент в парламенте проголосовали и вот такая несправедливость получилась»

ВЕРДИКТ: МАНІПУЛЯЦІЯ

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТИ:

У 2017 році, коли депутати ухвалили Постанову «Про фінансове забезпечення діяльності народних депутатів України» (№7172), Юрій Бойко перебував у складі фракції «Опозиційного блоку». Із них «За» проголосували 4 депутати, «проти» – 18. Постанова підвищувала фінансові виплати народним обранцям.

Серед депутатів, які підтримали постанову:

  • Юрій Мірошніченко – кандидат у народні депутати від партії «Опозиційна платформа – За життя» на парламентських виборах 2019;
  • Олександр Нечаєв – нардеп, який неодноразово з’являвся на публіці разом із Бойко, наприклад, під час брифінгу, присвяченому створенню політичної групи «Опозиційна платформа – За життя»;
  • Юрій Павленко – нардеп від «Опозиційної платформи – За життя»;
  • Михайло Папієв – нардеп від «Опозиційної платформи – За життя».

Тобто частина нардепів, наближених до Юрія Бойка, таки підтримала постанову.

 

Автор: Артем Листопад

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja