Microsoft та Apple прослуховували розмови користувачів – новий скандал в США навколо персональних даних користувачів – Без Брехні
Фактчек NEWS

Microsoft та Apple прослуховували розмови користувачів – новий скандал в США навколо персональних даних користувачів

У США скандал розгорівся через проблеми зі зберігання даних користувачів. Компанії Apple та Microsoft розшифровували голосові записи та розмови осіб. Останні заплатили 5 млрд дол. США штрафу.

Компанія Microsoft зізналася в прослуховуванні розмов користувачів, оновивши політику конфіденційності. Компанія стала попереджати користувачів додатків Cortana і Skype Translator про те, що її співробітники і підрядники мають право збирати голосові дані. Про це повідомляє видання «Відомості» з посиланням на агентство «Reuters» і видання «Vice».

Як повідомив представник Microsoft, компанія збирає дані для поліпшення послуг, що надаються, та іноді звертається за допомогою до сторонніх підрядників.

«Ми уточнили нашу політику конфіденційності та внесли зміни до найбільш поширених відповідей на питання з приводу наших продуктів, щоб прояснити. І ми продовжимо вивчати можливі подальші кроки, які можуть знадобитися», — розповів представник Microsoft.

Наголошується, що раніше в політиці конфіденційності компанії не було пункту про право працівників прослуховувати записи розмов. Тепер же повідомляється, що «обробка особистих даних проводиться як автоматично, так і вручну».

Видання Vice нагадує, що раніше Apple, Google і Facebook заборонили своїм співробітникам прослуховувати аудіозаписи користувачів. Про те, що підрядники Facebook прослуховують голосові повідомлення користувачів, стало відомо лише днями.

Facebook платив сотням сторонніх підрядників за розшифровку голосових повідомлень користувачів сервісів корпорації. Про це повідомляє «Tjournal»  з посиланням на агентство «Bloomberg».

За даними агентства, незалежні підрядники «були приголомшені» завданням, оскільки Facebook не надав їм інформацію про те, де, як і коли були зроблені записи. Корпорація вимагала тільки розшифровки голосових повідомлень. Працівники слухали розмови користувачів, іноді вульгарного змісту, але не знали, навіщо Facebook потребує їх розшифровці.

У Facebook підтвердили інформацію щодо прослуховування, але вказали, що припинили розшифровувати повідомлення «більше тижня тому». Представник соцмережі зазначив, що користувачі, чиї повідомлення прослуховували підрядники, дали згоду на розшифровку мови в додатку Messenger для Facebook.

У компанії пояснили, що «підрядники перевіряли правильність розшифрування голосових повідомлень штучним інтелектом Facebook». В Bloomberg підкреслили, що соцмережа не попереджала користувачів про можливості прослуховування аудіозаписів третіми особами.

У липні влада США оштрафували Facebook на рекордну суму — 5 мільярдів доларів через проблеми зі зберіганням даних користувачів.

Прослуховували записи й Apple. У серпні користувачі подали в суд на Apple за порушення права на недоторканність особистого життя. Про це повідомляє агентство «Bloomberg».

Приводом для позову стала інформація про те, що підрядники компанії довгий час могли прослуховувати команди власників гаджетів Apple, які вони давали голосовому помічнику Siri.

Це груповий позов. Повідомляється, що до нього можуть приєднатися всі власники пристроїв з голосовим помічником Siri з 2011 року. Позивачі вимагають від Apple компенсації і видалення всіх записів. Розмір необхідної компенсації не уточнюється. Розглядати скаргу буде суд округу Північна Каліфорнія.

У серпні Apple призупинила програму контролю якості свого голосового помічника, в рамках якої підрядникам дозволялося прослуховувати команди Siri. Як повідомили в компанії, вона готує оновлене програмне забезпечення, що надасть користувачам право відмовитися від участі в програмі контролю якості.

 

Сабіна Мусіна. За матеріалами партнерського ресурсу Factcheck.kz

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja