Ініціативи президента Зеленьского – узурпація влади. Точка зору партії «Голос» – Без Брехні
Фактчек-регіон

Ініціативи президента Зеленьского – узурпація влади. Точка зору партії «Голос»

На офіційному сайті політичної партії «Голос» з’явився пост з критикою голови фракції «Голосу» Сергія Рахманіна щодо найгучніших законопроектів останніх днів у Верховні Раді. «Голос» фактично кожного дня випускає пости, висловлюючи скептицизм щодо ініциатив Офісу Президента, які надходять до Верховної Ради. Тому і цей пост також не став виключенням.

 

ТЕЗА 1: “Він (Президент України – Ред.) фактично збирається підпорядкувати собі майже усі силові структури. Починаючи від Національної гвардії, закінчуючи можливістю створення регуляторних органів”.

 ВЕРДИКТ: МАНІПУЛЯЦІЯ

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТИ:

Президент України Володимир Зеленський ініціював законопроект, що передбачає перехід двох силових структур під керівництво Президента – НАБУ та ДБР, законопроект про можливість створення Президентом регуляторних органів, а також законопроект про підпорядкування Національної гвардії Президенту та вихід як такої з-під керівництва МВС.  А тепер розглянемо у схемі головні силові структури України та розберемося, які з них кому підпорядковуються.

Як ми бачимо, поки що основні силові структури України у своїй більшості не підпорядковуються Президенту. А фактично кожна основна структура включає в себе ще декілька менш впливових структур, тож загальна кількість їх не мала.

Національна гвардія взагалі не є основною силовою структурою, а структурою у складі МВС. І не є встановленим фактом, що, якщо Національна Гвардія відійде в підпорядкування голови держави та стане окремою структурою від МВС, то обов’язково буде самостійною структурою. Так,наприклад, Повітряні сили України, Високомобільні десантні війська України та ін. не є самостійними структурами, а функціонують під керівництвом ЗСУ. Так само і з регуляторними органами, які можуть і не відноситись до силових структур держави. Але, напевно, пан Рахманін наділений даром передбачення і знає, як все буде насправді.

До слова, під керівництвом МВС, що, в свою чергу, підпорядковується Кабінету Міністрів, знаходиться щонайменш 10 спеціальних структур: Національна поліція України, Корпус оперативно-раптової дії, Загони спеціального призначення «Ягуар» та «Омега» та інші. Повноваження Президента на ці спеціальні силові структури  не розповсюджується.

 І головне: якщо НАБУ та ДБР закріпляться за керівництвом Володимира Зеленського, то з 7 основних силових структур залишаться 3, які не будуть підпорядковані  гаранту Конституції, і складають вони в такому разі не «майже усі», а фактично майже половину (43%).

 

ТЕЗА 2: «Збільшення повноважень Президента не відповідає передвиборчій кампанії Зеленського»

ВЕРДИКТ: БЕЗ ВЕРДИКТУ

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТИ:

Якщо звернутись до минулого та погортати передвиборчу президентську кампанію Володимира Зеленського, то неможливо знайти щось про збільшення чи зменшення повноважень Президента України.

Переглядаючи програму Зеленського як кандидата в Президенти  на предмет виконання обіцяного, то навпаки – цілком проглядається тенденція дотримання обіцянок. Так, вже чинний Президент України за часів свого кандидатства обіцяв громадянам низку законопроектів за свого президентства, і вже більша частина з них побачили світ.  «Про імпічмент Президента», «Про зняття недоторканності з депутатів», «Про відкликання народного депутата» – опубліковані законопроекти Президента, та деякі з них навіть встигли стати чинними Законами ( «Про депутатську недоторканність»).

Зеленський також обіцяв у разі його обрання звернути свою президентську увагу на народ України, який має право на народовладдя та підтримку держави. На даний час це відображено в законопроекті «Про законотворчу ініціативу народу» та низці соціально орієнтованих законопроектів. Ще команда Президента майже одразу запустила проект Ліфт, який направлений на розвиток ідеї «країна у смартфоні», що теж було прописано у передвиборчій програмі.

 

 

Автор: Маркова Анастасія

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja