ХТО є ХТО? | “Партійний” фактчек кандидатів у мери Луцька – Без Брехні
ВолиньФактчек-регіон

ХТО є ХТО? | “Партійний” фактчек кандидатів у мери Луцька

На посаду міського голови Луцька претендує майже десяток учасників. Деякі з них встигли кілька разів за життя змінити політичні вподобання, дехто залишається вірним одній-єдиній партії, а хтось – вперше в житті хоче взяти участь у перегонах.

В останніх ще жевріє надія змінити «розклад», який на Волині влаштував олігарх Ігор Палиця, усунувши можливих конкурентів.

Район.in.ua провів факт-чек біографій кандидатів на мерське крісло і розкаже читачам, яким партійним минулим вони можуть похвалитися. Адже частенько політики перед виборами люблять «перевзуватися», аби встигнути побувати при владі. 

ПЕРЕВІРКА

Віктор Грисюк

Віктор Грисюк першим заявив, що буде балотуватися на посаду мера. Він активіст, підприємець (співвласник луцького джаз-клубу «Цитра»), громадський діяч. Організовував у Луцьку бізнес-форуми і міжнародні фестивалі. Засновник громадської організації «Принципові».

У політиці Віктор – нове обличчя, адже дотепер у жодній партії не був і репутацію собі зіпсувати не встиг. Від якої політичної сили буде йти у мери міста, поки не відомо.

 

Ігор Поліщук

Балотується від партії «За майбутнє». 3 2012 року – головний юрисконсульт БФ «Фонд Ігоря Палиці – Новий Луцьк» (зараз Фонд «Тільки разом»), юрист громадської приймальні нардепа Ігоря Палиці.

З серпня 2013 року Поліщук – депутат міської ради від виборчого округу №10, член депутатської групи «Новий Луцьк».

У 2015 році Поліщука обрали депутатом Луцької міської ради від Луцької міської партійної організації «УКРОП», потім він став головою фракції в міськраді. У 2017 році внаслідок перевороту у Луцькраді став спочатку секретарем, а потім радником міського голови.

 

Роман Бондарук

Роман Бондарук іде в мери від «Слуги народу». У 2010 році його обрали до Луцької міської ради за списком ВО «Батьківщина». Був членом фракції «Батьківщина», заступником голови «земельної» комісії, згодом – комісії з питань ЖКГ. Був членом міськвиконкому Луцькради.

Раніше – голова правління КП «Промбуд-6». Зараз – директор «Волинської друкарні».

 

 

Алла Надточій

Балотуватися на посаду мера Аллу Надточій відправив громадянський рух «СВІДОМІ». Скоріше за все, вона лише технічний кандидат, адже засновник руху Андрій Покровський відмовився від мерських амбіцій на користь самі знаємо кого.

З 2014 року – фізична особа-підприємець. Працювала в комерційному банку ВАТ ВТБ Банк, комерційному банку «Дельта», де до 2008 року працювала менеджером з регіонального розвитку.

Провідна юрисконсультантка юридичного відділу місцевої мережі управління правової координації місцевої мережі партії Юридичного департаменту апарату Виконавчого комітету партії «Самопоміч».

У 2015 році Надточій обрали депутаткою Луцької міськради від міської партійної організації «Самопоміч».  Членкиня комісії міської ради з питань соціального захисту, охорони здоров’я, материнстка та дитинства, освіти, науки, культури, мови.

 

Юрій Моклиця

Кандидатом на посаду мера Луцька Юрія Моклицю висунула «Європейська солідарність». Він очолював міський штаб Петра Порошенка на президентських виборах. У 2015-2017 роках був заступником міського голови. Раніше був помічником нардепа Ігоря Лапіна. У 2019 році став депутатом Луцькради, оскільки свої повноваження склав депутат Петро Нестерук, а Моклиця був наступним у партійному списку.

 

Микола Федік

Микола Федік судячи з біографії – істинний «свободівець», тож балотується від партії «Свобода». Ще будучи студентом останнього курсу, очолював юридичне управління Волинської обласної організації «Свободи». Він є членом політичної партії «Свобода» з 2007 року і головою Луцької міської організації ВО «Свобода» з 2014 року. Депутатом Луцькради став у 2015 році.

 

Артур Мартіросян

Луцький адвокат і науковець, кандидат юридичних наук Артур Мартіросян нещодавно заявив, що також буде балотуватися у мери. Політичного минулого у чоловіка немає. Але відомо, що він виступав на підтримку підприємців Старого ринку. У його команді – докторка психологічних наук Жанна Вірна, кандидатка історичних наук Олена Бундак, адвокат Андрій Комар, докторка педагогічних наук Олена Ковальчук і адвокатка Мирослава Омельчук.

 

 

 

 

Ірина Чебелюк

Балотується від ВО «Батьківщина». Зараз є заступницею міського голови з питань діяльності виконавчих органів. Член виконкому з 2015 року і голова Луцької міської партійної організації ВО «Батьківщина» з 2016 року. За освітою – юристка.

До початку політичної кар’єри Ірина Чебелюк працювала адвокаткою, юристкою, помічницею адвоката і навіть заступницею директора з виховної роботи. Також була присяжною Луцького міськрайонного суду з 2014 по 2016 рік.

 

 

 

 

Інформація з сайтів: Луцька міська рада, «Чесно».

Матеріал підготовлено в рамках проекту “Протидія фейкам і маніпуляціям під час місцевих виборів” факчекерами ресурсу rayon.in.ua

 

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja