Маніпуляції від Національної поліції… за для чесних виборів! – Без Брехні
Фактчек-регіон

Маніпуляції від Національної поліції… за для чесних виборів!

Національна поліція Чернігівської області на офіційному сайті  повідомила, що за низкою заяв про порушення виборчого законодавства (агітація без вихідних даних), на власників білбордів було складено ряд адміністративних матеріалів. Окрім цього, в публікації застерегли про те, що «участь в сумнівних схемах скупки голосів, згідно зі статтею 160 Кримінального кодексу України, передбачає покарання як для скупників голосів, так і для тих, хто продає голос. Першим загрожує до семи років ув’язнення, другим — обмеження волі на строк до двох років».

Чи дійсно діють саме такі норми покарання – з’ясовували фахівці «БезБ».

 

ВЕРДИКТ: МАНІПУЛЯЦІЯ

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТИ:

Однак, відповідно до ч. 1 ст. 160 ККУ, «прийняття пропозиції, обіцянки або одержання виборцем, учасником референдуму для себе чи третьої особи неправомірної вигоди за вчинення чи невчинення будь-яких дій, пов’язаних з безпосередньою реалізацією ним свого виборчого права або права голосу (відмова від участі в голосуванні, голосування на виборчій дільниці (дільниці референдуму) більше одного разу, голосування за окремого кандидата на виборах або відмова від такого голосування, передання виборчого бюлетеня (бюлетеня для голосування на референдумі) іншій особі), незалежно від фактичного волевиявлення особи та результатів голосування – караються штрафом від ста до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на той самий строк».

Таким чином, «недоброчесний виборець» може отримати один з видів покарань, а саме:

– штраф від 100 до 300 НМДГ;

– виправні роботи – до 2 років;

– обмеженням волі – до 2 років.

Так само, в публікації йдеться про найвищу міру покарання для «скупників голосів». Хоча ч. 2, 3, 4 ст. 160 ККУ передбачено конкретний перелік діянь та міра й межа покарань за них:

–  ч. 2 передбачає покарання за пропозицію, обіцянку або надання виборцю неправомірної вигоди – караються обмеженням волі на строк до трьох років або позбавленням волі на той самий строк з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від одного до трьох років;

–  ч. 3 – здійснення передвиборної агітації шляхом надання підприємствам, установам, організаціям неправомірної вигоди або надання безоплатно товарів, робіт, послуг – карається обмеженням волі на строк від двох до чотирьох років або позбавленням волі на той самий строк з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від одного до трьох років.

ч. 4 – караються позбавленням волі на строк від п’яти до семи років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від одного до трьох років за вчинення перелічених ч. 2 і 3 дій:

– повторно або

– за попередньою змовою групою осіб або

– членом виборчої комісії, кандидатом або його довіреною особою на виборах, представником політичної партії чи місцевої організації політичної партії у виборчій комісії, уповноваженою особою політичної партії чи місцевої організації політичної партії, офіційним спостерігачем на виборах або референдумі.

Втім, в публікації зазначено лише найвищу міру покарання у вигляді обмеження волі для тих, хто продає голос, а також позбавлення волі для так званих «скупників». Хоча в публікації й не вказано, що відсутні інші види покарань. Замовчування на благо суспільства? Питання для роздумів.

 

Автор: Ольга Головко

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja