Нардеп-маніпуляція по харківські. Чи дійсно центральна влада має вирішувати проблеми з комунальними послугами на місцях? – Без Брехні
Фактчек-регіон

Нардеп-маніпуляція по харківські. Чи дійсно центральна влада має вирішувати проблеми з комунальними послугами на місцях?

Депутат Харківської облради Олександр Ткаченко під час передвиборчої боротьби за крісло нардепа написав на своїй сторінці в Facebook про проблему постачання якісних житлово-комунальних послуг мешканцям приватних секторів. Чи відповідають дійсності наведені нардепом факти – перевірили фахівці проекту.

 

 

ТЕЗА: «Столичні чиновники закриває очі на проблеми мешканців приватного сектору, пов’язані з житлово-комунальними послугами». 

ВЕРДИКТ: МАНІПУЛЯЦІЯ

У дописі Ткаченко звинувачує центральну владу в бездіяльності та небажані чиновників забезпечувати власників приватних домогосподарств якісними комунальними послугами. А головним гальмом вирішення проблем людей вважає недосконалість законодавства. У повідомленні депутат описує основні питання, що на його думку турбують мешканців Холодногірського району (входить до округу, в якому балотувався кандидат). При цьому, він стверджує: громадяни «в повному невіданні про рішення цих задач», що й викликає громадське обурення. 

Ткаченко маніпулює інформацією, покладаючи відповідальність за забезпечення всіх мешканців якісним сервісом ЖКХ виключно на центральні органи влади.

З 1 травня 2019 року введений в дію новий Закон «Про житлово-комунальні послуги». Згідно з документом, встановлювати тарифи на комуналку, затверджувати норми споживання та інформувати населення про відповідність якості послуг нормам і стандартам повинні місцеві органи самоврядування. 

Крім того, закон зобов’язує постачальника в разі ненадання послуг, надання їх не в повному обсязі або невідповідної якості самостійно перерахувати вартість комуналки, а також сплатити споживачу неустойку (розмір визначається законодавством або договором). Хоча це поширюється на контракти, створені після введення закону в дію, сторони зможуть внести власні пропозиції або зауваження й до договорів, погоджених до 1 травня цього року, по завершенню їхніх строків (термін дії — один рік).

Про відповідальність місцевої влади перед споживачами кандидат у повідомленні не згадує. Цікаво, що під час передвиборчої гонки Ткаченко неодноразово повідомляв у своєму Faсebook про підтримку мера міста Геннадя Кернеса. 

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja