НЕПРАВДА про «страшну дорогу» нардепа з Тернопільщини Чайківського | Як на місцевих виборах почали включати механізм «чорного піару» – Без Брехні
ТернопілляФактчек-регіон

НЕПРАВДА про «страшну дорогу» нардепа з Тернопільщини Чайківського | Як на місцевих виборах почали включати механізм «чорного піару»

У соцмережі Фейсбук опублікували світлину розбитої дороги у селі Настасів Тернопільського району, а поруч – біг-борд народного депутата й відомого аграрія  Івана Чайківського, який народився у цьому селі.  Світлина набрала понад 2,6 тисяч поширень, тож треба перевірити, чи має нардеп якийсь стосунок до «страшної» дороги у Настасові  і чи справді вона так виглядає сьогодні. Редакція не підтримує жодного кандидата чи політичну партію – наше завдання під час місцевих виборів надати виборцям достовірну перевірену інформацію.

ПЕРЕВІРКА

Народний депутат  Іван Чайківський  є членом депутатської групи «За майбутнє», яка активно готується до місцевих виборів у Тернополі, про що Іван Чайківський звітує у соцмережах.

Щодо самого автошляху, який автор публікації назвав «центральною» дорогою Настасова, то станом на 18 вересня 2020 року вона виглядає зовсім не так, як зображена у Фейсбуці.

Наша редакція перевірила, у якому стані перебуває ця ділянка. На світлині виявилася вулиця Загородня, і вона зовсім не така розбита і не всіяна ямами. Це по-перше.

А по-друге, давайте з’ясуємо, чому автор публікації натякає на те, що дорога у поганому стані через «господаря» Чайківського. Останній є народним депутатом України, основною функцією якого є законотворча робота. Будівництво доріг є функціями інших органів влади і максимум, що депутат може зробити для вирішення таких проблем, це написати депутатський запит або звернення до органів, в компетенції яких перебуває вирішення цих проблем.

Окрім того, Уряд дав можливість депутатам розпоряджатися так званою субвенцією на соціально-економічний розвиток територій, і нардепи можуть збирати від органів місцевого самоврядування та комунальних установ запити на виділення коштів на різні потреби, в тому числі на ремонт доріг.

Так, у нас звикли, що, як тільки депутат приходить до влади, то має, так би мовити, облагородити і дороги у рідних краях, і про благо краян подбати. Проте це – непрямий його обов’язок.

ВИСНОВОК

  • стан дороги у селі Настасів, зображений на світлині у Фейсбуці, не відповідає дійсності.
  • у обов’язки народного депутата, який є вихідцем із села Настасів, не входить ремонт доріг.

 

Матеріал підготовлено Тернопільським медіа-центром в рамках проекту «Протидія фейкам і маніпуляціям на місцевих виборах» 

 

 

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja