«ОПЗЖ» та день міста у Лимані | Як кандидат в мери міста порушив карантинні норми безпеки і провів «свято для дітлахів» – Без Брехні
ДонеччинаФактчек-регіон

«ОПЗЖ» та день міста у Лимані | Як кандидат в мери міста порушив карантинні норми безпеки і провів «свято для дітлахів»

День міста + заборона свята владою через карантин = суміш для агітації кандидата на пост мера. На що тільки не підуть кандидати в мери аби отримати голоси виборців, адже вирішальна дата 25 жовтня вже близько і потрібно діяти. Ось, і кандидат на пост міського голови Лиману, Андрій Перебийніс від партії «ОПЗЖ», вирішив скористатися моментом та провести День міста Лиману, не дивлячись на карантинні обмеження. На своїй Facebook-сторінці кандидат надав лінк на сюжет слов’янського телеканалу «С плюс», який висвітлює, як Андрій Перебийніс разом з командою «ОПЗЖ» «домоглися необхідних рішень від поліції і все-таки провели свято для дітлахів». Чи правильно вчинив кандидат або це чергова маніпуляція, щоб на крок бути ближче до влади, перевіримо. Далі проаналізуємо сюжет слов’янського телеканалу «С плюс».

 

МЕСЕДЖ 1: «Городской совет провел комиссию и рекомендовал нашему городскому голове не проводить день города. Почему они это сделали просто из-за их халатности они не успели провести тендоры, не успели провести праздник и подготовиться к нему. Таким образом, они решили все свалить на коронавирус, чтобы в городе не было праздника. − зазначив Андрій Перебийніс, підприємець м. Лиман та кандидат на посаду міського голови»

Згідно з офіційним сайтом Лиманської ОТГ день міста повинен був проходити 11 вересня 2020 року. Але у адмінбудівлі виконавчого комітету міської ради ще 31 серпня 2020 року відбулося засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій на порядок денний, якої було винесено питання: «Про проведення святкування Дня міста Лиман, днів сіл та селищ Лиманської ОТГ у 2020 році». У протоколі №10 з цього питання було вирішено:

«Не зважаючи на встановлення протоколом Державної комісії з питань ТЕБ та НС  від 27 серпня 2020 року № 26 «зеленого» рівня епідемічної небезпеки на території Лиманської ОТГ, стан епідемічної ситуації значно погіршився, а саме спостерігається тенденція стрімкого спалаху захворювання коронавірусом Covid-19 мешканців Лиманської ОТГ (на 31.08.2020 року зафіксовано 23 випадки захворювання)». З метою стабілізації та покращення стану епідемічної ситуації на території Лиманської ОТГ, вирішили «рекомендувати міському голові Цимідану П. Ф. не проводити святкування Дня міста Лиман, днів сіл та селищ Лиманської ОТГ в 2020 poці».

Згідно з оперативним моніторингом ситуації довкола Covid-19 Національна служба здоров’я України встановлює, що за період з 31 серпня по 11 вересня в м. Лиман кількість підтверджених випадків на Covid-19 збільшувалась від 18 до 35 осіб (фото 1).

 

МЕСЕДЖ 2: «Влаштувати дітям свято вирішив один із місцевих підприємців про що заздалегідь повідомив відповідній служби виконкому. Втім відзначати свято не дозволяли поліцейські. Люди сподівалися, що свято дозволять з дотриманням карантинних умов. Організатори підготували для цього маски і антисептики. І зрештою після тривалих перемовин розваги для дітей все-таки дозволили, хоч і не в повному обсязі»

Станом на 11 вересня 2020 року м. Лиман знаходилося в «зеленій» зоні згідно з засіданням ТЕБ та НС новий розподіл набрав чинності з 7 вересня та був чинним впродовж 14 днів. На офіційному сайті КМУ про заборонені карантині заходи у «зеленій» зоні зазначено, що «проведення масових заходів повинно бути не більше 1 людини на 5 квадратних метрів».

Якщо спиратися на репортаж, який висвітлив слов’янський телеканал «С плюс»:

  1. «Організатори підготували маски і антисептики для святкування з дотриманням карантинних умов» зазначає «С плюс», але на відео можна побачити, що діти знаходяться близько один до одного, не дотримуючись соціальної дистанції та не використовують засоби індивідуального захисту (маски) (фото 3 и 4).
  2. Також на відео можна побачити палатку партії «ОПЗЖ», в який знаходяться не лише засоби захисту від Covid-19, а і календарики з кандидатом від «ОПЗЖ» Андрієм Перебийнісом. Також лиманці отримали кульки з емблемами «ОПЗЖ» (фото 2 и 5).

Національна поліція України діяла в межах своїх повноважень, адже згідно з Кодексом України про адміністративні правопорушення ст. 44«Порушення правил щодо карантину людей» санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України «Про захист населення від інфекційних хвороб», іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами  порушення «тягне за собою накладення штрафу на громадян від однієї до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб − від двох до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян».

Також згідно з Кримінального кодексу України ст. 325 «Порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним хворобам та масовим отруєнням», встановлених з метою запобігання епідемічним та іншим інфекційним хворобам, а також масовим неінфекційним захворюванням (отруєнням) і боротьби з ними, якщо такі дії спричинили або завідомо могли спричинити поширення цих захворювань «карається штрафом від тисячі до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк».

Національна поліція України на офіційному сайті зазначає, що всього від початку введення обмежувальних заходів до 21 серпня 2020 року поліцейські склали 23 753 адміністративних протоколи та 226 кримінальних проваджень.

ВИСНОВКИ

  • Кандидат на пост міського голови Лиману Андрій Перебийніс від партії «ОПЗЖ» вирішив звинуватити місцеву владу у тому, що вона «недбала і не встигла провести тендор і підготуватися до свята», хоча діюча влада вирішила відміну День міста ще давно через збільшення випадків Covid-19 та задля безпеки мешканців.
  • Андрій Перебийніс за допомогою влаштування свята, надання кульок та аніматорів, але без дотримання карантинних вимог та з порушенням законодавства своїми ‎”добрими” намірами задля дітей та їх батьків, вирішив скористатися моментом та пропіарити свою кандидатуру на передодні виборів.

 

 

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja