«ОПЗЖ» у Донецькій області розганяє штучні меседжи про свій шалений рейтинг | МАНІПУЛЯЦІЯ – Без Брехні
ДонеччинаФактчек-регіон

«ОПЗЖ» у Донецькій області розганяє штучні меседжи про свій шалений рейтинг | МАНІПУЛЯЦІЯ

Партія «ОПЗЖ» в Донецькій області всіма методами намагається отримати голоси виборців, але ланцюжок маніпуляцій, які вони використовують для перемоги вже спростували фактчекири: ніби на Донбасі влада руками неонацистських радикалів готує масштабні фальсифікації місцевих виборів або влада скасовує місцеві вибори в прифронтових громадах, щоб не програти “популярній” в регіонах партії «ОПЗЖ», лякають американськими біолабораторіями в Україні перед виборами задля позитивних російських  настроїв серед голосуючих. І ось, з останнього рейтинг кандидатів «ОПЗЖ» в Донецькій області різко зріс та за версією Інтернет-видання «Діловий Слов’янськ», вони нібито є «лідерами електоральних симпатій». Чи дійсно це правда або ж партія фальсифікує рейтинг, розберемося.

 

МЕСЕДЖ 1: «Согласно результатам социсследования, проведенного аналитическим центром «Социомодус», абсолютное большинство жителей Донецкой области – 55,4% – на предстоящих местных выборах проголосуют за партию ОПЗЖ , 11,2% отдадут свои голоса за партию «Слуга народа», 4,1% – за «Партию Шария»

Видання «Діловий Слов’янськ» у своїй статті спирається на прес-реліз аналітичного центру «Соціомодус», який вказує, що «з 11 по 13 вересня 2020 року було проведено  соціологічне опитування громадської думки жителів міст Слов’янськ, Костянтинівка, Бахмут, Мирноград, Лиман, Святогірськ і Маріуполь Донецької області щодо вподобань політичних сил та потенційних кандидатів на посади міських голів на чергових місцевих виборах, що відбудуться 25 жовтня цього року».

По-перше. Навіть не беручи до уваги 18 адміністративно-територіальних громад в Донецькій (10) та Луганській (8), які не голосуватимуть на місцевих виборах через постанову «Центральної виборчої комісії», видання «Діловий Слов’янськ» узагальнює соціологічні дані. У статті воно вказує, що «абсолютна більшість жителів Донецької області проголосує за кандидатів від партії ОПЗЖ», але такий висновок може ввести в оману виборців, адже є територіальні громади Донецької області (Краматорськ, Покровськ, Дружківка), які не брали участь в опитуванні та не входять до переліку неголосуючих громад. Висновки видання «Діловий Слов’янськ» складаються з неповної інформації, а саме непроаналізованих міст та є маніпулятивними лише задля нав’язування підвищення рейтингу «ОПЗЖ» серед міст та сіл Донецької області.

По-друге. «Texty.org.ua», українське незалежне видання, сформувало базу псевдосоціологів, в яку потрапив аналітичний центр «Соціомодус» через оприлюднення сумнівних результатів та заниження рейтингу Леоніда Черновецького на посаду мера столиці та його блоку в 2007 році.

По-третє. Соціологічна група «Рейтинг», яка спеціалізується на проведенні соціологічних досліджень, оприлюднила агрегований рейтинг партій з 12 по 15 вересня 2020 року. Аудиторія дослідження складало населення України віком від 18 років і старші в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу. За результатами «Рейтингу» партію «Слуга народу» до обласних рад готові підтримати 16%, а по «Соціомодусу» − 11,2%. «ОПЗЖ» по «Рейтингу» − 11,9%, а по «Соціомодусу» − 55,4%.

МЕСЕДЖ 2: «У лідерах кандидати від «ОПЗЖ» на пост глав найбільших ОТГ Донецької області»

Основних кандидатів від партії «ОПЗЖ» на посади ОТГ Донецької області  та рейтинг по даним «Соціомодуса» надамо у вигляді картинки (фото 1).

У Маріуполі підтримка «ОПЗЖ» становить 42,4%, «Блок Вадима Бойченко» підтримують 22,2% жителів міста, «Партію Шарія» −  7,7% за даними «Соціомодуса». Результати опитування, проведеного компанією «Рейтинг» з 18 по 24 вересня 2020 року оприлюднили іншу статистику: лідером є партія «Блок Бойченка» − 55,2% серед тих, хто буде голосувати та визначився із вибором, за «ОПЗЖ» − 23,3%, за «Слуга народу» – 5,7%, партію Шарія – 5,5%. «Соціомодус» у дослідженні пропустив партію «Слуга народу» з рейтингом 5,7% (дані «Рейтингу») і на третє місце поставив партію Шарія −7,7% (дані «Соціомодуса»).

За дослідженням «Рейтингу» серед кандидатів в мери Маріуполя лідером є Вадим Бойченко, якого готові підтримати 72,4% серед тих, хто голосуватиме та визначився із вибором, а за даними «Соціомодуса» у нього лише 48,5%. Володимир Клименко за аналізом «Рейтингу» готові підтримати  11,9%. А «Соціомодус» стверджує, що «Володимир Клименко від ОПЗЖ набрав 27,8%».

У Костянтинівці за Олега Азарова готові проголосувати 47,5% людей. За його конкурента Олександра Кулика лише 9,3%, розрив між кандидатами занадто великий. Відношення до Олега Азарова можна простежити на його Facebook-сторінці, на який зосереджена більшість гнівних коментарів від виборців.

Андрій Перебейніс із партії «ОПЗЖ» є першим у рейтингу в Лимані за данними «Соціомодусу» (37,8%). Лиманці, в коментариях під постом соціологічного опитування обурені, так як вважають, що результати накручені. А все, тому що Леонід Перебейніс, «побіжний екс-мер-сепаратист», як стверджує місцевий новинний сайт «Лиманський бік», намагається просунути свого сина Андрія Перебийніса та знову відновити владу в місті.

За данимми «Соціомодусу»:

Володимир Бандура у Святогiрську має 42,6%, а його опонент Віталій Мороз − 15,2%;

− Лариса Ревва представник із Мирнограда має 42,8% голосів виборців, а інший кандидат Олександр Брикалов − 15,2%;

Валерій Слєсарєв кандидат в мери Бахмуту − 38,5%, а Олексій Рева − 43,2%.

− У Слов’янську кандидата Павла Придворова підтримують 32,1%, екс-мера Нелю Штепу − 36,3%.

Ці кандидати від партії «ОПЗЖ» ведуть активність на своїх Facebook-сторінках, лише закидаючи потрібний контент для більш позитивного іміджу, але не спілкують з виборцями в коментарях, тому мають найнижчу зацікавленість серед аудиторії. Найбільша схожість їх сторінок у тому, що їх представляє Наталя Королевська, народний депутат України від партії «ОПЗЖ». Рейтинг  «Соціомодусу» зовсім не збігається з картиною, яка відбувається на Facebook-сторінках кандидатів.

 

Автор. Каріна Богодьорова

 

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja