Підгузки замість квартир: як фейк від «Страна.ua» докотився до Волині – Без Брехні
ВолиньФактчек-регіон

Підгузки замість квартир: як фейк від «Страна.ua» докотився до Волині

Волинська ТРК «Аверс» 28 жовтня оприлюднила на своєму YouTube-каналі ролик, у якому йдеться, що українських пенсіонерів хочуть позбавити права на житло. Мається на увазі проєкт Закону України щодо посилення соціального захисту осіб похилого віку та ветеранів праці, який схвалили на засіданні Уряду 28 жовтня. Своє відео «Аверс» назвав так: «Українських пенсіонерів хочуть позбавити права на житло, проте забезпечити підгузниками». Це звучить маніпулятивно і стосується малозахищених верств населення, тому Район.in.ua вирішив розібратися, що з цією новиною не так.

ПЕРЕВІРКА

Першоджерелом цієї новини виявився російськомовний сайт Страна.ua. Їхній заголовок – ідентичний «Аверсу» і звучить так: «Украинских персионеров хотят лишить права на жилье, но выдадут памперсы. Проект решения Кабмина».

Сайт «Страна» входить у ТОП сайтів, які зловживають маніпуляціями та часто публікують фейки. Цього разу вони здивували – у своїй новині дали лінк на СПРАВЖНІЙ проєкт рішення Кабінету міністрів.

Ми відшукали, чим же відрізняється проєкт від вже чинного закону. Якщо коротко, то деякі зміни стосуються розширення вже наявних гарантій для осіб похилого віку, приведення деяких норм у відповідність до чинного законодавства (наприклад заміна слова «громадянин» на «особа»), визначення вікових категорій і забезпечення додаткових гарантій для осіб похилого віку (ті ж памперси, електронні браслети зі штрих-кодами, «Кнопка безпеки»).

Порівняльну таблицю нового законопроєкту і чинного ви можете переглянути самостійно за ПОСИЛАННЯМ.

Тепер розберемося, чи втратять українські пенсіонери право на житло. У розділі 2 нового законопроєкту «Статус ветеранів праці та пільги для них» виключили пункт 8 частини першої статті 7. Там ідеться про: «Першочергове одержання позики на індивідуальне (кооперативне) житлове будівництво з погашенням її протягом 10 років починаючи з п’ятого року після закінчення будівництва, а також першочергове одержання позики для будівництва або придбання дачних будинків…».

ВИСНОВОК

  • у законопроєкті, який схвалив уряд 28 жовтня, не йдеться про те, що всіх українських пенсіонерів позбавлять права на житло – це брехня. В Україні ніхто не може бути позбавлений житла інакше ніж на підставі чинного закону і за рішенням компетентного суду. Право на житло гарантує стаття 47 Конституції України.
  • але те, що у ветеранів можуть забрати  право першочергового одержання позики для будівництва, або придбання дачних будинків – правда. Проте не сказано, що це право взагалі заберуть. «Страна» зробила маніпулятивну і брехливу новину, яку й підхопив волинський канал.

 

Матеріал підготовлено в рамках проекту “Придія фейкам і маніпуляціям під час місцевих виборів” факчекерами ресур rayon.in.ua

 

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja