Рух транспорту на Гаївському мості відновлять до вересня | ПРАВДА про виконану обіцянку тернопільського мера - Без Брехні
ТернопілляФактчек-регіон

Рух транспорту на Гаївському мості відновлять до вересня | ПРАВДА про виконану обіцянку тернопільського мера

Ще у квітні міський голова Тернополя Сергій Надал говорив, що до вересня планують завершити будівництво Гаївського мосту. Чи вдалося втілити обіцяне у життя, перевіряли фактчекери.

ПЕРЕВІРКА

Щоб читачу, який не знайомий із проблемою Гаївського мосту на виїзді із Тернополя, було зрозуміло, проведемо невеличкий екскурс.

Проблема шляхопроводу на об’їзній дорозі Тернополя (так званого Гаївського мосту) існувала тривалий час.  Міст є складовою частиною державних доріг М-12 (Е50) та М-19 (Е85) і не один рік перебував в аварійному стані. Зважаючи на той факт, що під мостом проходить залізнична колія, якою пересуваються як пасажирські, так і вантажні поїзди, шляхопровід був такою собою вибухівкою сповільненої дії, адже зруйнуватися він міг у будь-який момент.

Ще однією проблемою стало відсутність фінансування на ремонт старого або будівництво нового мосту.  Зазначимо, реконструкція Гаївського мосту повинна була проводитися як за місцеві кошти, так і за державні.

У березні 2019-го через загрозу руйнування було прийнято рішення про  повне перекриття шляхопроводу. Довгий час через те ж відсутнє фінансування роботи тут не проводилися. На реконструкцію мосту, як повідомляла Тернопільська міська рада, потрібно понад 205 мільйонів гривень. Погодьтеся, не підйомна сума для невеликого обласного центру із відсутнім власним потужним виробництвом.

Тож на цьому питанні неодноразово намагалися піаритися і депутати, і керівники області, обіцяючи «вибити» не підйомну для місцевого бюджету суму.  Проте у березні 2020 року, так і не дочекавшись фінансової допомоги від уряду, шляхопровід почали реконструювати за кошти виключно міського бюджету Тернопільської громади.

Спочатку на цій ділянці обмежили рух лише для вантажівок, а з квітня цього року міст повністю закрили для всього транспорту, який змушений був об’їжджати містом, що викликало незручності та постійні затори у Тернополі в години пік.

І ось мер Тернополя повідомив, що до вересня першу чергу ремонтних робіт завершать, а міст знову відкриють для руху транспорту.

І справді, 27 серпня, о 8 годині ранку у Тернополі урочисто відкрили відремонтований та оновлений Гаївський міст.  Очевидно, що таке свято влаштували невипадково, адже 28 серпня Тернопіль відзначав 480-річчя з часу заснування – День міста. Такий ось вийшов подарунок на свято. Ну а міський голова дотримав слова і заплановане виконали.

До речі, зараз тонажність мосту – 100 тон, до того було тільки 8 тонн. На мості облаштували чотири смуги руху і встановили освітлення.

Матеріал підготовлено Тернопільським медіа-центром в рамках проекту «Протидія фейкам і маніпуляціям на місцевих виборах» за підтримки фактчек-проекту «БезБрехні»».

 

 

Ще по темі:

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja