Слов’янськ перед виборами. МАНІПУЛЯЦІЯ кандидатів в мери темою невиконання «карантину вихідного дня» – Без Брехні
ДонеччинаФактчек-регіон

Слов’янськ перед виборами. МАНІПУЛЯЦІЯ кандидатів в мери темою невиконання «карантину вихідного дня»

Як відомо, Верховна Рада не прийняла постанову №4381 про рекомендацію скасувати «карантин вихідного дня» урядом. Питання вирішене. Але напередодні другого туру виборів мера в Слов’янську, які відбудуться 22 листопада, кандидати в спробі привернути до себе голоси виборців продовжують маніпулювати на цій болючій для місцевих підприємців темі.

 

Теза 1. Кандидат Павло Придворов: «Представители малого и среднего бизнеса Славянска подписали обращение к правительству и парламенту с требованиями отменить «карантин выходного дня», разработать программы поддержки предпринимателей и остановить уничтожение малого и среднего бизнеса».

Про те, що Павло Придворов передав нардепам-однопартійцям Нестору Шуфрічем і  Наталії Королевської звернення до ВР йошлося в матеріалі, опублікованому у місцевих виданнях «Діловий Слов’янськ» і «Карачун».  Про це повідомив на своїй сторінці в Facebook і сам кандидат.

По-перше, проект постанови про відміну карантину – це міжфракційна діяльність. Документ підтримали лише 149 нардепів.

«За» проголосували 34 нардепи від «Слуги народу», 20 – від ОПЗЖ, 20 – від «ЄС», 19 – від «Батьківщини», 14 – від «За майбутнє», 19 – від «Голосу», 17 – від «Довіри» та 6 позафракційні. Тому немає приводу стверджувати, що це заслуга однієї партіїї.

По-друге, сам кандидат у мери Павло Придворов сьогодні займає посаду голови правління Публічного акціонерного товариства «Слов’янський машинобудівний завод».  Як звичайний громадянин він, звісно, має можливість звернутися до Парламенту, але жодним чином не має суттєвого впливу на рішення, які ініціюють та приймають депутати ВР. Тому його заяви є стовідсотково маніпулятивними.

ТЕЗА 2. Ще один кандидат на посаду міського голови Слов’янська діючий мер Вадим Лях повідомив на своїй сторінці у Facebook, що «карантин вихідного дня» не стосується підприємців міста. Ця заява напередодні виборів теж виглядає як відкрита маніпуляція. Міський голова Слов’янська Вадим Лях: «На цих вихідних комісія не введе ніяких обмежувальних заходів…Наступного тижня ми приймемо остаточне рішення».

Заява Вадима Ляха не має жодної законної підстави. Окрім передвиборчого піару.

Як зазначив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль «У міських голів немає повноважень дозволяти або забороняти дію рішень Уряду на території окремо взятої територіальної одиниці. Рішення Уряду діють безумовно і підлягають виконанню всіма суб’єктами господарювання, які розташовуються на території України».

Вибори виборами, а здоров’я людей треба захищати. Попри всі гучні заяви кандидатів у мери поліція Донеччини робила свою справу.

«У результаті протягом вихідних на Донеччині було складено 112 адміністративних протоколів за ст. 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення «Порушення правил щодо карантину людей». Санкція цієї статті передбачає накладання штрафу від 17 до 32 тисяч гривень, у відношенні посадових осіб – від 34 до 170 тисяч гривень. Рішення щодо накладання штрафу приймає суд».

 

Авторка: Наталка ПИШНА

Матеріал підготовлено в рамках проекту “Протидія фейкам і маніпуляціям під час місцевих виборів” фактчекерами Донецької області

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja