Як кандидат у депутати ВР Максим Єфімов маніпулює поняттями закону і законопроекту – Без Брехні
Фактчек-регіон

Як кандидат у депутати ВР Максим Єфімов маніпулює поняттями закону і законопроекту

Народний депутат Максим Ефімов, який обирався у Верховну Раду по 48-му одномандатному округу у Краматорську і входив до фракції «Блоку Петра Порошенка», знов балотується до ВР.

Зараз, напередодні виборів до парламенту, у Краматорську активно розповсюджуються друковані матеріали щодо діяльності Максима Єфімова в якості депутата. В одному з таких видань є стаття під назвою «150 законов Максима Ефимова и место в топ-5 самых активних депутатов».

ВЕРДИКТ: МАНІПУЛЯЦІЯ

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТИ:

За даними, що розміщені на сайті ВР, за майже п’ять років роботи у Верховній Раді Максим Єфімов  подав понад 150 законопроєктів, 43 з яких стали законами.

Втім, законопроект і закон – це різні речі.

Законпороект, згідно Юридичній енциклопедії, це – документ, що його суб’єкт права законодавчої ініціативи вносить на розгляд парламенту як законодавчого органу. Суб’єкт права законодавчої ініціативи може у будь-який час відкликати внесений ним проект закону.

Закон в юриспруденції — це нормативно-правовий акт, який приймається представницьким (законодавчим) органом державної влади в особливому порядку, регулює певні суспільні відносини і забезпечується можливістю застосування заходів державного примусу.

Порядок прийняття законів наступний: законодавча ініціатива – обговорення законопроекту – прийняття закону – його опублікування.

Ставити знак рівності між законопроектами та законами не припустимо. Тому теза щодо 150 законів Максима Єфімова є маніпулятивною, розрахованою на нерозуміння пересічним громадянином тонкощів законотворчості.

Спростування показника у “150 законів” автоматично спростовує і іншу тезу, що нардеп входить у топ-5 найактивніших народних обранців.

 

Автор: Наталка Пишна, Технополіс, м.Краматорськ

 

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja