Як мер Харкова переміг перевізників – Без Брехні
Фактчек-регіон

Як мер Харкова переміг перевізників

Очільник Харкова Геннадій Кернес 9 серпня дав інтерв’ю ведучому програми на регіональному телеканалі «Simon». Під час розмови було озвучено ряд нагальних проблем та почуто нові обіцянки зі сторони харківського градоначальника. Зокрема, мер прокоментував ситуацію, яка склалася навколо саду Шевченка, частину якого нещодавно відкрили після реконструкції. Проте, не у всіх заявах очільник Харкова надавав точну інформацію.

 

ТЕЗА 1: «То, что касается частного транспорта, который работает на пассажирских перевозках. Мы постоянно ведем с ними работу о том, чтобы они приобрели новый транспорт. Это первое. Не выпускали на линию тот транспорт, который ездит сегодня у них: весь обклеенЯный рекламными плакатами. Невозможно посмотреть даже человеку, который сидит на сиденье. У него перед лицом какая-то реклама. Я прошу, чтобы все это удалили с салона».

 

ВЕРДИКТ: ПРАВДА

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТИ:

Дійсно, харківські маршрутки належать приватним перевізникам. Про це свідчить інформація на сайті Харківської міськради.

Щодо рекламних матеріалів, розташованих на транспорті. Періодично від харків’ян надходять скарги щодо цієї проблеми і наразі на сайті мерії опубліковано чергову петицію з проханням прибрати рекламу з громадського транспорту. Цікавий факт: мер Харкова ясно дає зрозуміти своє негативне ставлення до розміщення рекламних матеріалів у громадському транспорті, зокрема на вікнах. Водночас тролейбуси і трамваї в місті належать комунальним підприємствам. Але на цих транспортних засобах також можна побачити рекламні матеріали, розміщені на вікнах. Підтвердження можна знайти на веб-порталі «Харків транспортний», де є інформація про транспортні засоби, що курсують маршрутами міста. Також цікаву фотогалерею реклами на вікнах комунального громадського транспорту можна побачити на сайті ТОВ «Харелектротранс».

 

ТЕЗА 2: «Вы же не хотите сказать о том, что сад Шевченка был разрушен в 45 году. В нем осталось ровно 40%. Почти все дубы вековые были вырублены. А где росли дубы, там было кладбище для высшего командного состава немцев».  

ВЕРДИКТ: ФАКТИЧНА ПОМИЛКА / ПРАВДА

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТИ:

Відомо, що радянська армія звільнила Харків від німецьких загарбників 23 серпня 1943 року. Відповідно, знищити частину саду Шевченка у 1945 році загарбники не могли – Кернес переплутав рік.

Що стосується 40% залишених дубів – у відкритих джерелах інформації щодо такої цифри немає.

З відкритих джерел відомо, що під час окупації Харкова у воєнні роки, на території саду Шевченка розміщувалось кладовище німецьких головокомандувачів.

 

Автор: Артем Листопад 

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja