Як нардеп Віталій Рябцев на маніпуляціях і неправдивих фактах будував «розслідування» проти міськради Запоріжжя – Без Брехні
Фактчек-регіон

Як нардеп Віталій Рябцев на маніпуляціях і неправдивих фактах будував «розслідування» проти міськради Запоріжжя

Нещодавно на своїй сторінці у Facebook кандидат у нардепи Віталій Рябцев висловив свої претензії до В. Буряка та його команди. Вони стосувалися фінансування з міського бюджету Запорізького аеропорту та купівлю у фінансовий лізинг муніципальних автобусів.

 

ТЕЗА 1: «Строительство аэропорта за деньги местного бюджета 1 миллиард 200 миллионов. Новый терминал городу нужен. Но не ценой ремонта дорог и крыш»

ВЕРДИКТ: ФАКТИЧНА ПОМИЛКА / МАНІПУЛЯЦІЯ

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТИ:

Аеропорт у Запоріжжі будується із 2017 року і фінансується за рахунок міського бюджету та інших джерел фінансування, згідно міської цільової програми «Забезпечення належної та безперебійної роботи комунального підприємства «Міжнародний аеропорт Запоріжжя»». На 41 сесії міської ради від 26.06.2019 було прийняте Рішення № 33 до внесення змін цієї програми. У додатку 2 міститься джерела фінансування програми, за яким із бюджету міста до 2020 року виділять 1 млрд. 5 млн. грн. (мал. 1).

Мал. 1. Додаток 2 до міської цільової програми «Забезпечення належної та безперебійної роботи комунального підприємства «Міжнародний аеропорт Запоріжжя»»

У додатку 1 міської цільової програми говориться, що виконавцем і розпорядником коштів є Управління з питань транспортного забезпечення та зв’язку Запорізької міської ради, КП «Міжнародний аеропорт Запоріжжя».

На системі Prozorro є тендери усіх заходів із програми КП «Міжнародний аеропорт Запоріжжя»:

  • Капітальний ремонт покриття злітно-посадкової смуги – 55,2 млн. грн.;
  • Реконструкція павільйону-накопичувача П-72 (приміщення для обслуговування пасажирів) – торги не відбулися у 2018 році;
  • Кап. ремонт будівлі К-3 Запорізького аеровокзалу – 1,17 млн. грн.;
  • Будівництво пасажирського терміналу та обслуговуючих споруд – 529,8 млн. грн.;
  • Будівництво зовнішніх мереж водопостачання – 0,6 млн. грн.;
  • Капітальний ремонт аеродромних покриттів – 3,9 млн. грн. та 402 млн. грн. (подання пропозицій);
  • Кап. ремонт повітряної лінії електропередачі – 2,8 млн. грн.;
  • Огородження та система технічного нагляду і контролю доступу по периметру охоронної зони обмеженого доступу – 3,9 млн. грн.;
  • Технічне переоснащення радіотехнічних засобів навігації та посадки – 4,4 млн.грн.;
  • Реконструкція та технічне переоснащення радіотехнічних засобів навігації та посадки – 0,8 млн. грн.;
  • Реконструкція системи світлосигнального обладнання аеродрому – 61,6 млн. грн.

Отже, КП «Міжнародний аеропорт Запоріжжя» засвоїв вже 1 млрд. 6 млн. грн., із міського бюджету призначено 1 млрд. 5 млн. грн., а не як казав В. Рябцев 1 млрд. 200 млн. грн.

 

ТЕЗА 2: «Покупка в лизинг автобусов. Вместо 4 миллионов на один автобус потрачено 7. Итог – убытки города 250 миллионов»

ВЕРДИКТ: НЕПРАВДА

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТИ:

У Запоріжжі муніципальні автобуси належать КП «Запоріжелектротранс» і фінансуються міською цільовою програмою «Забезпечення належної та безперебійної роботи Запорізького комунального підприємства міського електротранспорту «Запоріжелектротранс»».

Вочевидь Віталій Рябцев мав на увазі купівлю міських автобусів у лізинг у 2018 році. Згідно 30 сесії міської ради від 27.06.2018 було прийняте Рішення міської ради Про внесення змін до цієї цільової програми.

У Додатку 1 одним із завдань зазначається купівля 50 міських автобусів у фінансовий лізинг за 249,4 млн. грн. (мал. 2). Відповідний тендер є на сайті Prozorro від 28.08.2018 на суму 183,4 млн. грн. (мал. 3). Тобто 1 автобус коштував ще дешевше 3,6 млн. грн.

Мал. 2. Додаток 1 до Рішення міської ради Про внесення змін до міської цільової програми «Забезпечення належної та безперебійної роботи Запорізького комунального підприємства міського електротранспорту «Запоріжелектротранс»

Мал. 3. Тендер на придбання автобусів у фінансовий лізинг

Рябцев був правий, коли сказав про купівлю автобусів у лізинг, проте ціна за 1 автобус була 3,6 млн. грн., а не 7 млн. грн. – тобто нардеп перебільшив вартість автобуса у свої заяві практично у двічі!

 

Автор: Тихий Вир

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja