“В Україні заборонили російську мову”| Як “ОП-ЗЖ” БРЕШЕ І МАНІПУЛЮЄ про можливість відмінити неіснуючу заборону  – Без Брехні
Запоріжжя

“В Україні заборонили російську мову”| Як “ОП-ЗЖ” БРЕШЕ І МАНІПУЛЮЄ про можливість відмінити неіснуючу заборону 

Кожна країна світу має свою державну мову і намагається захищати, й розвивати її. Не виняток і Україна. У 2019 році, влада прийняла закон про мову. Минуло немало часу, а партія “Опозиційна платформа – за життя” продовжує створювати міфи навколо мовного питання.  

На офіційній сторінці в фейсбук “Опозиційна платформа – за життя.Запоріжжя” з’явився допис й відео з лозунгом “Мы добьемся отмены запрета на русский язык”. Зокрема, Юрій Бойко розповідає про те, що людям забороняють розмовляти російською мовою й пригнічують їх. 

 

ТЕЗА 1: “Мы добьемся отмены запрета на русский язык” 

ПЕРЕВІРКА

У 2019 році депутати Верховної Ради проголосували за законопроєкт «Про забезпечення функціонування української мови як державної».

Його основна мета – забезпечити використання мови в офіційних структурах, зобов’язати держслужбовців вивчати українську мову для роботи. І це, до речі, нормальна практика. Наприклад, знання англійської чи німецької надає перевагу в багатьох робочих сферах, а в деяких навіть є обов’язковим.

Однак, закон про мову не забороняє спілкуватися російською мовою, не зобов’язує громадян звертатися до органів влади української або використовувати її в магазинах, публічних місцях, а тим паче не забороняє російську в приватному спілкуванні. 

 

ТЕЗА 2: “ Власть обещала убрать гнобление русского языка и дать людям возможность говорить и учиться на том языке, на котором они хотят”

ПЕРЕВІРКА

За законом «Про забезпечення функціонування української мови як державної» в університетах та у школах викладають українською мовою.
Проте, по-перше, закон не впливає на приватне спілкування в школах, тобто діти та вчителі можуть спілкуватися між собою будь-якою мовою. По-друге, в школах дітям надалі викладають предмет російська мова. По-третє, батьки мають право ініціювати створення класів або груп з викладанням будь-якою мовою й російську в тому числі.

Також закон не зобов’язує спілкуватися мовою, якою ти не хочеш. Наприклад, в магазинах персонал повинен знати державну мову, але закон не забороняє обслуговувати клієнтів іншими мовами, якщо працівник їх знає, зокрема, й російською. 

У підсумку. Партія “ОП-ЗЖ” цілеспрямовано нагнітає проблему, якої немає й бореться з “заборонами” яких не існує. Водночас закон про мову спрямований, в першу чергу, на захист прав українців отримувати послуги українською мовою та використовувати її частіше, адже саме вона є державною мовою. Проте закон не має жодного відношення до заборон на інші мови, особливо в приватному секторі.

До того ж для кожної країни цілком нормально популяризувати та розвивати власну культуру та мову. Наприклад, ви можете спілкуватися будь-якою мовою в Англії, проте, щоб вас зрозуміли вам все одно потрібно буде вчити англійську або використовувати перекладач, як і в багатьох інших країнах.  

 

Авторка: Вероніка Хорольська

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja