Бізнес для ВПО, коаліція цивільного захисту та щоденники українців про війну, які збирають кошти – ініціативи, які відновлюють – Без Брехні
Контроль відновлення

Бізнес для ВПО, коаліція цивільного захисту та щоденники українців про війну, які збирають кошти – ініціативи, які відновлюють

Попре щоденний тиск – фізичний і моральний – з боку агресорів на Україну як державу і на українців, як громадян – суспільство і країна продовжують жити, боротися та відновлюватися. За останній час відбулося низка ініціатив та заходів, які направлені на реабілітацію, відновлення та укріплення горизонтальних громадських зв’язків, впровадження інноваційних технік та алгоритмів у розбудову та розвиток. Про деталі таких заходів та програм – далі у матеріалі.

 

Контроль відновлення 

Воєнні щоденники українців, які збирають кошти на порятунок

В мистецькому центрі Atlas у Вашингтоні відбулася премʼєра благодійних читань Diary of War: відомі театральні актори прочитали реальні історії українців під час війни. Метою заходу було вшанування памʼяті бойової медикині Ірини Цибух і збір коштів для добровольчого батальйону “Госпітальєри”, повідомляє ресурс «Журнал великого міста».

Сценарій читань складався з семи історій, які обрали з-поміж 41 епізоду однойменного документального подкасту. Герої, чиї історії лунали у Вашингтоні:

  • Ірина Цибух (позивний “Чека”) – медійниця у цивільному житті, що стала бойовою медикинею “Госпітальєрів”. 29 травня 2024 року Ірина загинула під час ротації на Харківському напрямку.
  • Олена Нікуліна – дружина бійця “Азову” Максима Нікуліна. Олена дізналася про свою другу вагітність, коли Максим був на “Азовсталі” в російській облозі. Чоловік перебуває в полоні вже три роки і досі не бачив свого сина.
  • Денис Христов – екстелеведучий і волонтер, що вже три роки займається евакуацією цивільних із прифронтових населених пунктів.
  • Юлія Кочетова – фотожурналістка, яка працює в найнебезпечніших місцях України, розповідаючи про військові злочини росії. За свою роботу вона отримала премії Emmy та World Press Photo.
  • Ольга Булкіна – клоунеса у київському “Охматдиті”, найбільшій дитячій лікарні в Україні, яка в липні 2024 року постраждала від російської ракети.
  • Марат Шевченко – діджей і звукорежисер, що навесні 2022 року виїхав із окупованого Купʼянська на Харківщині на мотоциклі, рятуючи колекцію вінілів і вишиту сорочку.
  • Юрій Марченко – головний редактор медіа Platfor.ma, який в перші тижні великої війни втратив свого собаку через брак вчасної ветеринарної допомоги.

Режисеркою читань виступила Мьюза Гьорніс, а історії читали Голлі Твайфорд, Емілі Таунлі, Тоні Нем, Лоліта Мері Горн, Дрю Копас, Ріні Вілсон та Джеремі Кіт Гантер.

Подію було приурочено до роковин загибелі Ірини Цибух. Торік про її смерть стало відомо напередодні читань у Нью-Йорку 2 червня. Ірина встигла підписати прапор для аукціону події, а також записати відеозвернення до глядачів. Тепер це відео показують глядачам, коли лунає історія “Чеки”.  Після читань відбувся благодійний аукціон із розіграшем лотів – від шеврону за дизайном Ірини Цибух до вінілової платівки з колекції Марата Шевченка, яку він врятував з окупації.

Всі виручені кошти з події буде спрямовано на відновлення бази “Госпітальєрів”, яку 25 квітня знищила російська ракета. З 2024 року в рамках проєкту вдалося зібрати понад $90 тисяч, які були спрямовані українським волонтерським організаціям.

Відновлення будинків у Миколаєві за позабюджетні кошти

У Миколаєві відновлять 54 багатоквартирних будинки, що постраждали внаслідок російських обстрілів, в межах грантового проєкту «HOPE». До кінця 2025 року планують розробити проєкти на відбудову цих будинків, інформує видання «МикВісті». Таку кількість багатоквартирних будинків розподілили за районами міста наступним чином:

  • Центральний район — 22 багатоквартирних будинків;
  • Заводський район — 13 багатоквартирних будинків;
  • Інгульський район — 12 багатоквартирних будинків;
  • Корабельний район — 7 багатоквартирних будинків.

«На даний момент розпочато процес замовлення проєктно-кошторисної документації (ПКД), що є обов’язковою вимогою в межах реалізації Проєкту. Орієнтовні строки проведення процедури закупівлі (відповідно до правил Світового банку) — кінець 2025 року», — повідомили в департаменті. 

Там додали, що за умови «своєчасного погодження всіх необхідних етапів» відновлення будинків планують розпочати в першій половині 2026 року.

Новий поштовх для бізнесів ВПО

Для ВПО, які є власниками бізнесу, запускають освітньо-грантову програму. Переможці відбору отримають 10 000$ на розвиток бізнесу та менторську підтримку від провідних експертів. Проєкт втілюють IREX та ГО EasyBusiness, в межах програми «Єднання заради дії», інформує ресурс «ВікноВідновлення».

Подати свої проєкти можуть власники мікро-, малого та середнього бізнесу, заснованого ВПО або релокованого та такого, що нині працює. Зокрема це можуть бути товариства з обмеженою відповідальністю (ТОВ), фізичні особи-підприємці (ФОП) або приватні підприємства (ПП), що є суб’єктами мікро-, малого або середнього бізнесу згідно з чинним законодавством України.

Підприємство має бути зареєстроване та фактично здійснювати діяльність у будь-якій з 18 цільових областей програми: Вінницька, Волинська, Дніпропетровська, Закарпатська, Житомирська, Івано-Франківська, Київська, Кіровоградська, Львівська, Миколаївська, Одеська, Полтавська, Рівненська, Тернопільська, Хмельницька, Черкаська, Чернівецька, Чернігівська області.

Переможці програми отримають 10 тисяч доларів грантової підтримки, а також зможуть: розвинути свої бізнес-навички; навчитися формувати бізнес-стратегії та вивчати ринок; підвищити конкурентоспроможність бізнесу; прокачати експортний потенціал підприємства; отримати індивідуальну менторську підтримку від провідних бізнес-тренерів.

Ментори проєкту — експерти EasyBusiness — супроводжуватимуть МСП під час реалізації їхніх проєктів та надаватимуть менторську, консалтингову та адміністративну підтримку МСП.

Стратегічна мета програми «Єднання заради дії», в межах якої втілюватимуть проєкт, — інтегрувати переміщених людей і бізнес у життя й економіку громад, сприяти національному відновленню через ефективну мобілізацію зусиль та потенціалу ВПО.

Коаліція цивільного захисту будує укриття

Україна та Фінляндія започатковують міжнародну Коаліцію укриттів цивільного захисту на підтримку нашої держави. Відповідну заяву підписали 28 травня в Києві прем’єр-міністри України та Фінляндії Денис Шмигаль й Петтері Орпо. Про це повідомляє Урядовий портал.

Міжнародна Коаліція укриттів цивільного захисту має на меті координувати зусилля партнерів у будівництві укриттів; забезпечити обмін найкращими практиками у цій галузі; створювати механізми фінансування для зведення об’єктів цивільного захисту.

Прем’єр-міністр України підкреслив, що одним із можливих інструментів підтримки може стати започаткована Європейським Союзом програма Ukraine Facility.

Як зазначив  Денис Шмигаль, Україна має понад 62 тис. укриттів, але потребує більше. До того ж, низка об’єктів потребує модернізації та осучаснення.

«Уряд вже реалізує стратегію розбудови укриттів. Наша мета — до 2027 року побудувати 2300 споруд цивільного захисту, а до 2030 року — ще 3 тисячі. Ми розраховуємо за рахунок діяльності Коаліції залучити близько 14 млрд євро ресурсу на розбудову укриттів», — наголосив він.

Прем’єр-міністр України закликав міжнародну спільноту долучатися до Коаліції та сприяти розбудові захисних споруд в Україні.

У спільній заяві прем’єр-міністрів України та Фінляндії також ідеться, що Україна та Фінляндія продовжують та інтенсифікують співпрацю щодо сховищ цивільного захисту.

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja