Facebook вкладе 10 млн доларів США в технології з виявлення діпфейків – Без Брехні
Практичні інструменти

Facebook вкладе 10 млн доларів США в технології з виявлення діпфейків

Facebook анонсував конкурс з розробки технології, яка розпізнає діпфейки. Deepfake Detection Challenge («Челлендж за визначенням дипфейков»), що отримав призовий фонд в 10 мільйонів доларів, запуститься в грудні, повідомляє Tjournal з посиланням на блог компанії.

 

Для учасників конкурсу компанія випустить публічну базу даних відео з особами акторів, яких найме спеціально для цієї мети. Facebook пообіцяв не використовувати особисті дані користувачів соцмережі.

Facebook надасть гранти і нагороди переможцям конкурсу, які «допоможуть індустрії визначати і запобігати поширення відео, створених за допомогою штучного інтелекту і які використовуються для введення користувачів в оману». Конкурс триватиме до березня 2020 року. Переможця оберуть за допомогою «механізму, який оцінить і порівняє ефективність алгоритмів різних команд».

Контекст

  • Facebook, поряд з великими мессенджерами, піддається критиці, в тому числі урядами різних країн, через незадовільний контроль за поширенням фейкової інформації.
  • У квітні аналітики повідомили про очікування зниження прибутку інтернет-гіганта. Прогнози підтвердилися: як у тому ж місяці відзначав «Комерсант» прибуток компанії за перший квартал 2019 року склав $2,43 млрд (85 центів за акцію), що на 51% менше, ніж роком раніше. За даними видання, в 2018 році скандал з витоком персональних даних 87 мільйонів користувачів на прибутковості Facebook не позначився.
  • У травні компанія Facebook заявила, що не буде видаляти з Instagram відео, в якому глава компанії Марк Цукерберг нібито говорить, що його компанія досягла успіху завдяки допомозі якоїсь секретної організації. Відеоролик був створений за допомогою дипфейк-технології.

Подібний дипфейк-додаток набирає популярності в Китаї. В кінці серпня у країні запустили додаток Zao, що дозволяє за допомогою лише одного фото (при бажанні – серії фото) підставити своє обличчя у відео. На відміну від сервісу DeepFake, де нейромережу треба було навчати на десятках знімків протягом декількох годин, в Zao весь процес займає лічені секунди, повідомляє Tjournal.

Додаток швидко пробився в лідери у App Store Китаю, але в той же час викликав занепокоєння в соцмережах.

Поки Zao працює тільки для китайських користувачів, але в Твіттері з’явилося кілька прикладів роботи технології. Розробник Аллан Хіа, наприклад, продемонстрував, наскільки легко замінити особу Леонардо Ді Капріо іншим. Обробка відео, за його словами, зайняла приблизно вісім секунд .

Результат не завжди виходить «на 100% точним», але, в цілому, додаток для своєї швидкості обробки справляється добре, зазначив розробник. При бажанні можна замінити взагалі всіх персонажів на відео – так він вчинив із уривком з «Ігри Престолів». Також технологія працює з відеоіграми. 

При цьому в Zao не можна підставити своє обличчя абсолютно в будь-якому відео – необхідно відібрати ролики з бібліотеки, яка вже існує. За словами користувачів, вона досить велика і включає в себе фільми, серіали, ТВ-шоу, кліпи і катсцени з ігор. Швидше за все, розробники просто добре натренували алгоритм саме на цих роликах, тому технологія видає непогані результати. 

Незважаючи на існуючі обмеження, розробник пофантазував про те, як може розвинутися технологія: ти граєш ролі у фільмах, стримери проходять ігри за «себе». 

«Якщо Pornhub ще не працює над реалізацією чогось подібного, то їм точно варто обговорити це», – додав він. 

У той же час Аллан підкреслив і «моральну сторону питання». 

«Я бачу дуже багато варіантів, при яких технологія може повернути не туди», – написав один із коментаторів в Twitter. 

Зараз в світі активно розвиваються діпфейк-технології з використанням нейромереж. В інтернеті все частіше публікуються результати експериментів, коли в уривках відомих фільмів замінюють одних акторів іншими, як це сталося з Брюсом Лі і Кіану Рівзом в червні. 

У тому ж місяці автори з YouTube-каналу Corridor Digital випустили ролик з тим же Кіану Рівзом, що зупиняє озброєне пограбування. Особу Рівза наклали на схожого каскадера, відпрацювавши алгоритм за допомогою нейромереж. 

 

Сабіна Мусіна. За матеріалами партнерського ресурсу Factcheck.kz

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja