Брехня росіян про збільшення війська рф за рахунок контрактників – Без Брехні
Пропаганда-СТОПФактчек

Брехня росіян про збільшення війська рф за рахунок контрактників

Наробили клопоту для пропаганди шойгу з путіним своїми заявами. Тільки-но російські «ЗМІ» встигли придумати, як заперечити слова Данілова, що росію чекають закриті кордони і загальна мобілізація, як шойгу заявив, що армію будуть збільшувати до півтора мільйона. Тепер уже треба відбрехатися одночасно і за майбутню мобілізацію, і збільшення кількості строковиків.

 

Взагалі там кремлівські діди набрехали на кілька фактчеків, але наразі розберемо той, який дуже болить простим росіянам. Бо всі ті «воєнні економіки без мілітарізації», «збільшення військового виробництва без шкоди соціальній сфері» аукнуться простим росіянам лише через певний період часу, а по мобілізації можна в пакеті додому повернутися за лічені дні. Он як рекордсмен нещодавній за 10 діб впорався.

Отже, що анонсував шойгу і як правильно читати його цифри

По-перше, шойгу за путіним повторив, що «все іде за планом і всі цілі спецопераціі будуть виконані». В чому полягають кінцеві цілі – ніхто не знає. Путін неодноразово змінював їх, з кожним переможним відступом зникали спершу «зміна злочинного київського режиму», потім «повна денацифікація та демілітаризація». Щоправда додалася десатанізація, та то тимчасово. Тому, де закінчиться відступ залишків російських військ – це і буде оголошено досягненням цілей і перемогою.

По-друге, для виконання цих задач, які «усі на 2022 рік виконані вдало» треба ще смертників. Цитата шойгу:

«Для гарантованого вирішення задач щодо забезпечення воєнної безпеки РФ необхідно довести чисельність збройних сил до 1,5 млн військовослужбовців, в тому числі контрактників – до 695 тис голів».

І це все до кінця 2024 року.
Тобто зросла загроза/потреба аж до 1,5 млн? Але ж нещодавно путін заявляв, що 300 тисяч мобілізовано і їх уже вистачить для «задач». Навіть мобілізацію «скасував»…усно.

ТЕЗА: Роспропагандисти всі як один кричать, що шойгу говорив про збільшення за рахунок контрактників, а не строковиків. І про мобілізацію теж ніби не казав.

Давайте порахуємо

Вже до кінця цього року (тобто за 10 днів) шойгу запропонував замінити мобілізованих контрактниками і довести їх чисельність до 521 тисячі». Не додатково до 300 тисяч мобіків, а замінити їх.

 

Як же це можливо зробити?
За цифрами того ж шойгу наразі контрактників 405 тисяч. Ще путін хвалився, що 28 тисяч пішло добровольцями на війну, тобто теж припустимо на контракт. Більше бажаючих нема, причому настільки, що пригожин набирає собі найманців по тюрмах.

В осінній призов планувалося набрати 120 тисяч.
А далі починається цікаве: призовний вік збільшують з 18 до 21 і граничний вік до 30 років. Також планують збільшити срок служби. Але головне – тепер з першого дня строковик може підписати контракт. Вуаля, і кількість контрактників збільшилася. І вже не 18-літніх строковиків кидають на війну, а контрактників, у яких робота така.

Ну гаразд, припустимо контрактників до 700 тисяч доберуть, плюс три призови по 120 тисяч (до кінця 2024) це ще 360 тисяч. Разом 1 млн 60 тисяч. Де ще 400 тисяч, щоб довести армію до півтора мільйона осіб?

І тут згадуємо, що указ про «часткову» мобілізацію путін скасував лише на словах. Тому ніякої заміни теперішніх чмобіків на контрактників не буде, а буде «перевтілення». Оскільки помирати контрактником вигідніше (ладу там чи оленя родичам дадуть), то вони швидко захочуть в контрактники. Таких контрактників не те що 700 тисяч, а й мільйон набрати можна. Але мобік дешевше обходиться і тут уже путін може сказати «досить». Тому померти контрактником пощастить не всім. І родзинка – контракти до закінчення «спецоперації» розривати заборонено.

Отже, буде для росіян все:
строковиків побільшає
строк служби і призовний вік збільшать
мобілізація буде продовжуватися
і головне – всих цих «вояків» за один день можуть зробити контрактникам аж до кінця війни

Тому роспропаганда продовжує розповідати, що все за планом, армію збільшуватимуть за рахунок професійних військових. От тільки від професійного будівельника чи студента до професійного військового у них – один день. А там і до пакета додому недалеко.

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja