Депутатка Ліза Богуцька поширила у своєму пості «добірку» ФЕЙКІВ про COVID-19, в які вона, здається, свято вірить – Без Брехні
COVID-19. Правда і міфи

Депутатка Ліза Богуцька поширила у своєму пості «добірку» ФЕЙКІВ про COVID-19, в які вона, здається, свято вірить

Депутатка від партії “Слуга народу” Єлизавета Богуцька видала потік свідомості і змогла упхати у відносно невеликий пост купу конспірологічних фейків про коронавірус, які вже десятки разів останні два роки спростовували фактчекери всього світу і України. У своєму дописі, вона з посиланням на «РБК Україна» звинуватила Білла Гейтса в тому, що він жаліється на «не таке розподілення вакцин».

З цього депутатка робить власний висновок і натякає на штучність пандемії, і, здається, вірить, що Білл Гейтс особисто виробляє вакцини.

СПРОСТУВАННЯ

Отож у своєму особистому блозі Білл Гейтс дійсно написав великий допис, де зачепив питання несправедливого розподілення вакцин. І ключове слово тут: «несправедливого».

Ось як звучить його фраза: «Світ зробив неймовірну роботу, виробивши та розподіливши мільярди вакцин. Але той факт, що дуже мало людей з групи високого ризику та країн з низьким рівнем доходів отримали цю вакцину – неприйнятний».

Білл Гейтс розмірковує, що нам варто змінити підходи до  розподілення вакцин та  зрозуміти, як пришвидшити виробництво. Цікаво, що в пості Богуцької все подано так, ніби Білл Гейтс особисто буде нарощувати виробництво, тобто він є виробником препаратів. Насправді вакцини виробляють десятки компаній по всьому світу.

Чи дійсно депутатка вірить, що сам Гейтс керує виробництвом, чи то це такий лише їй смішний жарт – можна, звичайно, лише здогадуватись.

Щодо Білла Гейтс, то нагадємо, що відпочатку пандемії він став улюбленим героєм купи конспірологічних теорій. Особливо, після того, як фейкороби йому приписали плани зі скорочення населення за допомогою щеплення.

Цю фразу вирвали з його Ted-Talk 2010 року, де він каже, що ми можемо стримати зростання населення за допомогою нових сервісів охорони здоров’я, зокрема репродуктивного, а також розробкою нових вакцин. От тільки вбивати вакцинами ніхто людей не збирався – це вже фантазії противників щеплення.

Вакцини можуть допомогти скоротити дитячу смертність і людям з бідних країн не треба народжувати багато дітей, як це колись було нормою в Європі століття тому, Ще у своєму твіттері від 2012 року, він писав наступне: «Як ми можемо скоротити зростання населення? Скоротивши смертність немовлят».  Проте кого хвилюють нюанси?

І от знову Гейтс стає головним героєм конспірологічного допису, тепер вже україньскої депутатки. Вона навіть вигадала «неологізм» «гейтценята». Ну і звичайно пані Богуцька натякає, що пандемія – це просто вигадка.

Згадуючи, як вона носила маску, для неї було б добре, якби це було так. Та нажаль, ні. Проте сам факт, що народний депутат, член правлячої партії на другому році пандемії в країні, яка займає шосте місце у Європі за кількістю померлих від COVID-19 та 15 у світі ставить під сумнів існування хвороби – є не просто парадоксальним, а жахливим фактом.

Взагалі розповсюджувати фейки про штучність пандемії якось навіть модно серед депутатів партії від Слуги Народу. До Богуцької це робив, наприклад, Юрій Камельчук, заявивши, що це вигадана хвороба.

Ми ще раз нагадаємо, що станом на 12 грудня 2021 року від COVID-19 померло 5 320 878 людей, а країни зазнали значних економічних збитків через локдауни. Тому всі натяки на те, що це вигадка і це комусь вигідно виглядають, чим далі в пандемію – тим жалюгіднішими.

У своєму оригінальному дописі Гейтс також розмірковує, як подолати дезінформацію, і, враховуючи допис Богуцької, розумієш, що робити з цим щось треба, бо її пропозицію «вакцинувати сперматозоїди» люди можуть сприйняти аж занадто серйозно.

 

Авторка. Наталія Бушковська

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja