ФЕЙК, МАНІПУЛЯЦІЯ | Депутатка ОПЗЖ Королевська: «… медиків хвилює те, що прийшло розпорядження про обов’язкову вакцинацію лікарів» – Без Брехні
COVID-19. Правда і міфи

ФЕЙК, МАНІПУЛЯЦІЯ | Депутатка ОПЗЖ Королевська: «… медиків хвилює те, що прийшло розпорядження про обов’язкову вакцинацію лікарів»

Канали Медведчука та партія «ОПЗЖ» завжди були і залишаються гримучою сумішшю роспропоганди. Наразі однією з топ-тем темою в Україні є вакцинація, тому пропогандисти активно юзають її в інформаційному просторі. Наталія Королевська, народна депутатка України, член депутатської фракції від «ОПЗЖ», на форумі лідерів місцевого самоврядування Донеччини 25 лютого 2021 року в ефірі каналу «Zik» стверджувала, що «в Донецькій області медиків хвилює те, що прийшло розпорядження про обов’язкову вакцинацію лікарів сьогодні. Ми звертаємося до уряду адже, насильну вакцинацію в країні допустити неможливо, тому що це підірве довіру людей до питання вакцини й остаточно деморалізує наших лікарів». Чи дійсно є документ про обов’язкову вакцинацію, чи це чергова маніпуляція – розберемося.

МЕСЕДЖ: «У Донецькій області медиків хвилює те, що прийшло розпорядження про обов’язкову вакцинацію лікарів сьогодні. Ми звертаємося до уряду адже, насильну вакцинацію в країні допустити неможливо, тому що це підірве довіру людей до питання вакцини й остаточно деморалізує наших лікарів»

 

По-перше. У ВООЗ  під час брифінгу (20:42) ще 7 грудня 2020 року Кетрін О’Брайан, директорка відділу ВООЗ з імунізації, інформувала про те, що «я не думаю, що вимагати – це той напрямок, за яким слід рухатися, особливо з вакцинами. Люди повинні мати можливість вирішувати самостійно, чи користуватись вакциною». Також і Майкл Раян, директор ВООЗ із питань надзвичайних ситуацій, зазначив, що «уряди країн мають не примушувати людей робити вакцинацію, а переконувати їх у її необхідності».

По-друге. Представники українського уряду вже неодноразово виступали з заявами щодо добровільної вакцинації:

На сайті Офісу Президента України ще 23 лютого 2021 року оприлюднено заяву де зазначено, що «вакцинація повинна розпочатися якнайшвидше, щойно регіони отримають перші партії. Але вона має бути добровільною – нікого не потрібно силувати, краще детально проінформувати людей про належну якість препарату».

Віктор Ляшко, заступник міністра охорони здоров’я та головний санітарний лікар 4 лютого 2021 року в інтерв’ю (20:49) з Катериною Булавіновою, медичний експерт ЮНІСЕФ в Україні, зауважив, що «я би хотів сказати всім медичним працівникам, що ніякої примусової вакцинації не буде, тільки добровільна. Якщо десь будуть сигнали, що знімають премії та доплати за те, що люди не вакцинуються, або не пишуть пояснювальну, будь ласка, сигналізуйте нам, ми будемо комунікувати з ким потрібно і говорити з вашими управлінцями, що це неприпустимо».

На прес-конференції (1:32) Денис Шмигаль, прем’єр-міністр України, 4 березня 2021 року зазначив, що «вакцинація в Україні добровільна, тому жодних обмежень або змушувань бути не може. Це має бути власне бажання. На сьогоднішній день соціологічні дослідження демонструють, що 43% готові вакцинуватися, а решта населення потребує додаткових комунікацій, аргументів, обґрунтувань у тому, чому це важливо. Адже, глобальний імунітет формується при 70% людей, які мають або імунітет набутий, або імунітет здобутий завдяки вакцинації. Тому, наша максимальна мета 70% вакцинації за словами наших епідеміологів».

По-третє. Якщо звернутися до українського законодавства, то згідно з ЗУ ст. 12 «Про захист населення від інфекційних хвороб» профілактичні щеплення проти дифтерії, кашлюка, кору, поліомієліту, правця, туберкульозу є обов’язковими і включаються до календаря щеплень, але вакцинація проти Covid-19 не вказана в переліку обов’язкових. Тому, медиків не можуть відсторонити від роботи у разі відмови або ухилення від вакцинації проти  Covid-19, адже вона не є обов’язковим профілактичним щепленням.

Також МОЗ України Наказом від 24.12.2020 прийняв «Дорожню карту з впровадження вакцини від Covid-19, спричиненої SARS-CoV-2, і проведення масової вакцинації у відповідь на пандемію Covid-19 в Україні у 2021-2022 роках», в якій затверджено, що «вакцинація від Covid-19 в Україні буде добровільною для усіх груп населення та професійних груп».

ВИСНОВОК

  • Світова спільнота та український уряд ніколи не робили офіційних заяв та не видавали офіційних розпоряджень щодо «обов’язкової а тим більше насильної вакцинації», як це стверджує Наталія Королевська.
  • Меседж депутатки є фейком і маніпуляцією, спрямованим на дискредитацію і влади, і процесу вакцинації.   

 

Авторка: Каріна Богодьорова

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja