Фейк про те, що нібито ХАМАС показав на відео «отримані» від України гранатомети NLAW та AT4 – Без Брехні
ВолиньФактчекФактчек-регіон

Фейк про те, що нібито ХАМАС показав на відео «отримані» від України гранатомети NLAW та AT4

Продовжуючи експлуатувати тему нібито західної зброї в руках терористів ХАМАСу, яку начебто вони отримали від України, пропагандисти днями поширили відповідне відео. У короткому сюжеті були показані шведські гранатомети  AT4 та англійські NLAW, якими нібито володіють зараз бойовики ХАМАСу. Проте, чому це неправда і фальсифікація – далі у матеріалі.

 

У своїх викриттях ми вже неодноразово стикалися із фальсифікованими відео сюжетами, які поширювала російська пропаганда аби дискредитувати Збройні сили Україні і загалом українську державу. І як правило, такі фальсифікації викривалися за допомогою аналізу деталей. Саме на них «спікаються» фейкороби. Тож що по деталях сюжету.

У короткому відео нам показують рядочками викладені нібито гранатомети  AT4 та NLAW на підлозі якогось приміщення. За якістю відео можна віднести до «любительського» знятого нібито на телефон в умовах з поганим освітленням. Закадровий голос промовляє арабською мовою подяки за цю зброю. Це і все. І такий сюжет має переконати нас, що ця зброя з України і вона і руках ХАМАСу. Як то кажуть – ну таке…

Щодо деталей.

По-перше, на кадрах нам показують тубуси, тобто пускові труби гранатометів. А слід зауважити, що гранатомети AT4 (http://surl.li/cwlhv ) та NLAW (http://surl.li/cwljo) – є одноразовими. До них окремо потрібні снаряди. Але якраз снаряді в кадрі не демонструють. Постає питання – як і чим терористи будуть стріляти? По суті, нам показують пускові труби, які після пострілу викидають. Тобто ці труби без проблем можна назбирати. Наприклад, на позиціях, які з тих чи інших причин були залишені українськими військовими.

По-друге, показані пускові труби – явно не нові, що ще раз говорить, що вони вживані і не придатні для використання. На деяких пускових трубах немає прицілів (їх за потреби можна знімати – така опція передбачена, але повністю споряджені гранатомети їх мають в обов’язковому порядку), присутній намотаний армійський скоч (що ніяк не вписується в картину «постачання»), є зовнішні ушкодження (що вказує на те, що з труб вже були здійснені пуски).

Крім того, ті ж NLAW постачаються у спеціальних боксах-контейнерах, а не просто навалом пускових труб. А в кадрах відео ми бачимо тільки один контейнер. Але і той має потертості і сліди експлуатації.

По-третє, локації зйомок – невідома. За таким же успіхом «українську зброю ХАМАСу» можна було зняти у будь який частині світу.

В-четверте, єдиний аргумент, що ця зброя начебто в «руках» хамасівців – арабська мова за кадром. Проте, у своїх викриттях ми вже не раз фіксували, що пропагандисти для створення фальсифікацій, наприклад, про українських військових, навчилися використовувати україномовних для озвучки сюжетів. Тож, у даній ситуації не виключено, що хтось робив необхідну озвучу.

Ще два аргументи, які спростовують даний сюжет, навів військовий експерт Олександр Коваленко. http://surl.li/mmqbx

Він вказав, що відео не має відповідних для ХАМАСу маркувань, що є характерною рисою всіх матеріалів цього угрупування.

До того ж, відмічає експерт, за час бойових дій терористів проти Ізраїлю не було жодного візуального підтвердження з поля бою використання гранатометів AT4 та NLAW хамасівцями проти ізраїльських військових. Типовим є використання терористами РПГ-7 та їх модифікацій.

 

Матеріал підготовлено фахівцями видання “Брехунець” 

Ще по темі:

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja