ФЕЙК пропаганди про графіті в Німеччині, на якому Маск лупцює Зеленського – Без Брехні
ВолиньФактчекФактчек-регіон

ФЕЙК пропаганди про графіті в Німеччині, на якому Маск лупцює Зеленського

Російські пропагандистські сайти та російськомовні Facebook-профілі з початку жовтня поширюють фотографію графіті з президентом України Володимиром Зеленським та Ілоном Маском.

Зазначають, що світлина нібито зроблена у німецькому місті Мюнхен. На графіті є підпис: «Досить просити гроші!». Однак це – чергова підробка. Спростування – далі у матеріалі.

 

«Новину» про те, що у Мюнхені з’явилося графіті, на якому Ілон Маск лупцює президента України, розповсюдили, починаючи від 6 жовтня, прокремлівські так звані ЗМІ.

На фото, яке поширювали фейкороби, чітко видно перетин вулиць Heinrich-Lubke str. та Lorenz-Hagen-Weg під мостом, що встановили грузинські фактчекери проєкту «Детектор міфів». Зазначену територію вони оглянули за допомогою Google Map та Google Street View. Однак насправді подібного графіті в цій локації немає – це фейк. http://surl.li/merup

Розслідувачі попросили колег з Мюнхена оглянути вказане місце і 11 жовтня вони надали відеоматеріал, на якому видно, що графіті з Маском і Зеленським там не намальоване. Відео можна переглянути тут: http://surl.li/meruc.

Зрозуміло, що фотографія, яку поширюють пропагандисти, оброблена за допомогою фоторедактора. І графіті туди «прифотошопили». Пропаганда вкотре скористалася цим методом, аби поширити брехливу думку про те, що Німеччина втомилася допомагати Україні.

Підроблені фото з графіті, яких ніколи не існувало, фейкороби вже не раз використовували, аби дискредитувати Україну на світовій арені.

Раніше ми спростовували фотофейк про те, що у Парижі художник намалював на асфальті графіті із портретом Президента Зеленського, який «їсть гроші європейців». Пропаганда двічі розганяла цей фейк.  http://surl.li/luqeo

Зі свіжішого – у вересні ми спростували російський фейк про те, що у Німеччині з’явилося кілька графіті з написом «Glory to urine» замість «Glory to Ukraine». Перевіривши зображення, ми виявили, що це фотошоп, і таких графіті ніколи не було на вулицях Німеччини і Європи загалом. http://surl.li/mervr

ВИСНОВОК

Роспропаганда продовжує дискредитувати Україну в Європі, використовуючи добре знаний метод – підробку зображень. Подібні «вкиди» спрямовані на підрив довіри до нашої країни та зменшення фінансової та військової підтримки

Поширюване фото з графіті у Мюнхені – ФЕЙК, що має на меті створити ілюзію того, що жителі західних країн вже втомилися від України.

 

Матеріал підготовлено фахівцями видання “Брехунець” 

Авторка. Світлана Кирилова

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja