ФЕЙК пропаганди про графіті в Німеччині, на якому Маск лупцює Зеленського – Без Брехні
ВолиньФактчекФактчек-регіон

ФЕЙК пропаганди про графіті в Німеччині, на якому Маск лупцює Зеленського

Російські пропагандистські сайти та російськомовні Facebook-профілі з початку жовтня поширюють фотографію графіті з президентом України Володимиром Зеленським та Ілоном Маском.

Зазначають, що світлина нібито зроблена у німецькому місті Мюнхен. На графіті є підпис: «Досить просити гроші!». Однак це – чергова підробка. Спростування – далі у матеріалі.

 

«Новину» про те, що у Мюнхені з’явилося графіті, на якому Ілон Маск лупцює президента України, розповсюдили, починаючи від 6 жовтня, прокремлівські так звані ЗМІ.

На фото, яке поширювали фейкороби, чітко видно перетин вулиць Heinrich-Lubke str. та Lorenz-Hagen-Weg під мостом, що встановили грузинські фактчекери проєкту «Детектор міфів». Зазначену територію вони оглянули за допомогою Google Map та Google Street View. Однак насправді подібного графіті в цій локації немає – це фейк. http://surl.li/merup

Розслідувачі попросили колег з Мюнхена оглянути вказане місце і 11 жовтня вони надали відеоматеріал, на якому видно, що графіті з Маском і Зеленським там не намальоване. Відео можна переглянути тут: http://surl.li/meruc.

Зрозуміло, що фотографія, яку поширюють пропагандисти, оброблена за допомогою фоторедактора. І графіті туди «прифотошопили». Пропаганда вкотре скористалася цим методом, аби поширити брехливу думку про те, що Німеччина втомилася допомагати Україні.

Підроблені фото з графіті, яких ніколи не існувало, фейкороби вже не раз використовували, аби дискредитувати Україну на світовій арені.

Раніше ми спростовували фотофейк про те, що у Парижі художник намалював на асфальті графіті із портретом Президента Зеленського, який «їсть гроші європейців». Пропаганда двічі розганяла цей фейк.  http://surl.li/luqeo

Зі свіжішого – у вересні ми спростували російський фейк про те, що у Німеччині з’явилося кілька графіті з написом «Glory to urine» замість «Glory to Ukraine». Перевіривши зображення, ми виявили, що це фотошоп, і таких графіті ніколи не було на вулицях Німеччини і Європи загалом. http://surl.li/mervr

ВИСНОВОК

Роспропаганда продовжує дискредитувати Україну в Європі, використовуючи добре знаний метод – підробку зображень. Подібні «вкиди» спрямовані на підрив довіри до нашої країни та зменшення фінансової та військової підтримки

Поширюване фото з графіті у Мюнхені – ФЕЙК, що має на меті створити ілюзію того, що жителі західних країн вже втомилися від України.

 

Матеріал підготовлено фахівцями видання “Брехунець” 

Авторка. Світлана Кирилова

Ще по темі:

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja