Головний радикал Ляшко вже традиційно апелює до проблем в соціальних питаннях і так само традиційно – вдається до маніпуляцій – Без Брехні
ФактчекФактчек NEWS

Головний радикал Ляшко вже традиційно апелює до проблем в соціальних питаннях і так само традиційно – вдається до маніпуляцій

В ефірі політичного ток-шоу «Свобода слова» телеканалу «ICTV» 16 липня були запрошені очільники багатьох партій. Серед гостей перебував і лідер «Радикальної партії» Олег Ляшко. Під час виступу народний депутат, як вже стало традиційно, ключовим аспектом своєї риторики зробив соціально-економічні питання. Проте, що вже теж традиційно – не обійшлося без маніпуляцій і перекручених фактів.  

 

ТЕЗА 1: «Коли нам влада говорить про ринок земель, я хочу нагадати про порушені права українських громадян -жителів міст, які не отримали свої законні, по конституції, 2-а гектара землі»

ВЕРДИКТ: МАНІПУЛЯЦІЯ

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТИ:

Перше, що слід зазначити – ніяких прав українських громадян – жителів міст порушено не було. Адже, у статті 121 Земельного кодексу України говориться про наявність права на безоплатну передачу земельної ділянки із земель державної або комунальної власності громадянину України. Вони мають подібну можливість, а отже можуть використати її, або ж навпаки. Це власний вибір, котрий залежить від  певних потреб громадянина України.

У статі також йдеться про розміри земельної ділянки. Вони встановлюються згідно з потребами та намірами людини, яка звернулася з подібним проханням.

  1. Для ведення фермерського господарства – в розмірі земельної частки (паю), визначеної для членів сільськогосподарських підприємств, розташованих на території сільської, селищної, міської ради, де знаходиться фермерське господарство.
  2. Для ведення особистого селянського господарства – не більше 2,0 гектара;
  3. Для ведення садівництва – не більше 0,12 гектара;
  4. Для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) у селах – не більше 0,25 гектара, в селищах – не більше 0,15 гектара, в містах – не більше 0,10 гектара;
  5. Для індивідуального дачного будівництва – не більше 0,10 гектара;
  6. Для будівництва індивідуальних гаражів – не більше 0,01 гектара.

Тому, визначення кінцевої мети землекористування має визначну роль. Адже, саме від цього залежить розмір майбутнього паю.

 

ТЕЗА 2: «Немає жодного державного контролю за якістю ліків»

ВЕРДИКТ: НЕПРАВДА

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТИ:

Олег Ляшко акцентує увагу на відсутності контролю якості лікарських засобів з боку державних органів. Але, певно, забуває про наступне:

Постанова кабінету Міністрів України від 10 вересня 2014 р. № 442 «Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади» сприяла утворенню Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками, реорганізувавши шляхом злиття Державну службу з лікарських засобів та Державну службу з контролю за наркотиками.

Постановою Кабінету Міністрів України від 12 серпня 2015 р. № 647 затверджено Положення про Державну службу України з лікарських засобів та контролю за наркотиками.

Одним із головних завдань Держлікслужби є контроль якості та безпеки лікарських засобів, медичних виробів та обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів.

Саме цей центральний орган виконавчої влади регулює питання відповідності ліків до міжнародних стандартів.

 

Автор: Отюський Артем

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja